בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 18 במרץ 2013

הדרך המהירה להצלחה

אחד מתחומי התעסוקה היותר אטרקטיביים במדינת ישראל זהו תחום ההייטק. במדינה שאין לה משאבי טבע ושמרבית ההון שלה עובר למטרות בטחון, התוצר האזרחי המשמעותי ביותר אותו אנחנו מייצרים נשען על הון ותוצר אנושי. תעשיית ההייטק הישראלית היא התעשיה המתפתחת והרווחית ביותר במדינה במובנים רבים והיא ללא ספק אחת התעשיות היותר מתגמלות את עובדיה.

הדרכים להכנס לעולם ההייטק הן רבות, אך בדרך כלל רף הכניסה הוא גבוה למדי והחסמים רבים. משמעות הדבר היא שכניסה לעולם ההייטק מצריכה השכלה ארוכה וקשה להשלמה ונסיון תעסוקתי מכובד. תנאי הסף הגבוהים מצדיקים את עצמם לאור הביקוש הרב והתנאים הנהדרים מהם נהנים עובדי הייטק, אבל הם בהחלט מקטינים את הסיכוי למציאת עבודה במקרים רבים. יחד עם זאת, יש גם חדשות טובות. ישנן דרכים להכנס לעולם ההייטק גם בדרכים קצרות יותר, כאלה המעמידות הרבה פחות אתגרים בכניסה.

משרות QA


אחת הדרכים הללו מתייחסת לתפקידי QA בארגון, כלומר תפקידים המתייחסים לתחום הבטחת האיכות בחברה. תחום הבטחת האיכות הינו תחום חיוני בכל חברה וזאת משום שתפקידו לוודא שהמוצר או השירות של החברה עובדים ללא דופי, ללא באגים וללא תקלות שונות.

משרות QA הינן משרות מפתח בכל ארגון הייטק מהקטנים ועד הגדולים ביותר, מה שאומר שהביקוש בשוק לאנשים עבור פוזיציה זו הוא גבוה. הביקוש הרב לתפקיד מעניק למעוניינים בו גמישות רבה מבחינת דרישות הסף מה שאומר שבעוד שישנן חברות שמחייבות תואר אקדמי ונסיון מוגדר, ישנן חברות רבות שמגייסות ואפילו מעדיפות עובדים ללא רקע- דבר המאפשר לאותן חברות להכשיר את העובדים שלהן בהתאם לתרבות הארגונית, צורת העבודה והניואנסים הפרטניים של אותה חברה ספציפית.

כמובן שרכישת השכלה בתחום תהווה יתרון מקצועי ותחרותי במציאת עבודה ובהענות רבה יותר של מפרסמי מודעות דרושים עבור משרות QA, כאשר מסלולי ההכשרה הם רבים ומגוונים. נושא הבטחת איכות נלמד כחלק מלימודי תארים אקדמיים שונים בתחום ההנדסה והתכנות אך נלמד גם במסגרת מסלולי הנדסאים וקורסים מקצועיים. הקורסים נלמדים בבתי ספר שונים ובמקרים רבים המעבידים עצמם פותחים מסלולי הכשרה שבסיומם הם גם מספקים הצעות עבודה לבוגרים שלהם.

כדאי לציין שדרישות העסקה אינן מתייחסות להכשרה ונסיון בלבד ומעסיקים רבים מחפשים אלמנטים נוספים במועמדים שלהם. במקרים רבים יחפשו תוכנות אישיות שונות שיבטיחו למעסיק שמדובר בעובד יציב שיעשה את עבודתו נאמנה לאורך זמן, ידיעות השפה האנגלית הן תנאי הכרחי כמעט בכל מקום עבודה, הנכונות לשעות עבודה מרובות והיכולת לעבוד בעבודת צוות נדרשים לא פחות.

משרות QA הן משרות נחשקות מאד וזאת לא רק משום שהן מעניקות הזדמנות נהדרת להכנס לעולם ההייטק האטרקטיבי, אלא משום שמדובר על משרות מתגמלות מאוד גם ברמת השכר וגם מבחינת אופק. משרות אלה מהוות פלטפורמה נהדרת לקידום בתוך ומחוץ לחברה ואף אפשרויות לקידום במסלולים ניהוליים שונים.

אין תגובות:

פרסום תגובה