בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 18 במרץ 2013

מדוע חשוב לקחת הלוואה למטרת לימודים?


סטודנט שמעוניין להתחיל בלימודי תואר ראשון, יכול לגלות כי שכר הלימוד הנדרש הוא גבוה למדי. אכן, מכיוון שהמימון של המדינה ללימודי השכלה גבוהה הוא נמוך יחסית, סטודנטים רבים מחפשים פתרון שיאפשר להם ללמוד ולחיות בצורה רגילה באיכות החיים שהם הכירו קודם לכן. כמובן שאפשר ורצוי לעבוד - אבל סטודנטים רבים מעוניינים גם להקדיש את מיטב זמנם ללימודים - והרי לכן הם נרשמו מלכתחילה למוסדות להשכלה גבוהה. לכן, פתרון נוח מאד יכול להיות בנטילת הלוואה למטרת לימודים. חשוב לציין, שבשונה מהלוואות אחרות, הגופים שמציעים מסלולים של הלוואה למטרת לימודים, עושים זאת מתוך ידיעה שהדבר מהווה השקעה בטוחה יחסית - סטודנט שלומד תואר ראשון ומסיים אותו בהצלחה, יוכל להשתלב בשוק העבודה במשרה מכניסה, וכך גוברים הסיכויים שהוא גם יוכל להחזיר את ההלוואה במלואה.

מסלולים מיוחדים של הלוואה למטרת לימודים

חשוב מאד לציין, כי קיימים מספר מסלולים שונים עבור מי שרוצה ליטול הלוואה למטרת לימודים. המסלולים הללו יכולים להשתנות לפי אופי הלימודים, ולפי ההעדפות האישיות של הסטודנט.
       הלוואה בהחזר מאוחר - אפשר למצוא מסלול של הלוואה למטרת לימודים, אשר בו אתם מתחילים להחזיר את ההלוואה רק בסיום הלימודים שלכם. ההנחה כאן היא פשוטה מאד - אתם יכולים להקדיש כך את כל תקופת הלימודים שלכם בעיקר ללימודים עצמם. אתם פטורים ממחשבות על החזר ההלוואה. רק בסיום הלימודים שלכם, כאשר תוכלו למצוא עבודה מכניסה יותר עם התואר שיש לכם ביד אתם גם תתחילו להחזיר את ההלוואה. ההנחה כאן היא פשוטה מאד - לסטודנט הרבה יותר קל להחזיר את ההלוואה כשכבר יש לו תואר, ולכן זה מרווח שלגופים המלווים משתלם לקחת.
       תלות באופי המקצוע - ישנן הלוואות שונות לסטודנטים, אשר יכולות להשתנות בהתאם למקצועות שאותם הם לומדים. לעתים, אתם תוכלו לראות כי ישנו מסלול של הלוואה למטרת לימודים שנותן יותר, משום שמדובר על מקצוע שהוא יותר נדרש בשוק העבודה. כאשר אתם תפנו לגוף המלווה, אתם תראו שלעתים המקצועות שאותם אתם מעוניינים ללמוד יקנו לכם תנאים נוחים יותר. ככל שהמקצוע נדרש יותר בשוק העבודה - כך התנאים שתוכלו לקבל הם נוחים יותר.
       התאמה לכל המוסדות - חשוב מאד לפנות לגופים שמציעים הלוואה למטרת לימודים מכל סוג שהוא. ישנם כמובן גופים מלווים אשר קשורים רק לסוג מסוים של גופי השכלה גבוהה. עם זאת, ישנם גופים אשר יעניקו לכם הלוואה אישית למטרה של כל מוסד באשר הוא - בין אם מדובר על על אוניברסיטה, מכללה ציבורית, מכללה פרטית או אפילו מסגרת של לימודים בחו"ל - אתם תוכלו לקחת את ההלוואה.

מתי כדאי לקחת?

מומלץ בחום לברר את כל הנושא של הלוואה למטרת לימודים מספר חודשים לפי שהלימודים מתחילים. הדבר יבטיח לכם מספיק זמן כדי לבחון את המסלולים וההצעות השונות, להשוות מחירים, תנאי החזר ומסלולי ריבית, ולבצע את ההחלטה שלכם. מומלץ לקחת מרווח של לפחות חודשיים לפני הלימודים, כדי שתוכלו להחליט בנינוחות.

אין תגובות:

פרסום תגובה