בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 21 בפברואר 2013

בחירת מסלול לימודים לתואר ראשון


החלטה על מסלול לימודים לתואר ראשון הינה אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו במהלך החיים. כיום, באוניברסיטאות ובמכללות השונות מציעים מגוון רחב של מסלולי לימוד בתחומים שונים, חלקם בעלי אורינטציה של מקצוע או קריירה עתידית, וחלקם יאפשרו לכם להרחיב את האופקים ולשלב את הידע שרכשתם בעתיד התעסוקתי שלכם.

המקצועות המבוקשים ביותר – השתלבות תעסוקתית

ישנם מסלולי לימוד אשר נחשבים למבוקשים במיוחד, הן באוניברסיטה והן במכללה. בדרך כלל, מסלולים אלו מאפשרים למסיימי התואר הראשון להשתלב מיד בשוק העבודה. מבין המסלולים הללו ניתן למנות את לימודי משפטים, מנהל עסקים, תקשורת, כלכלה, חינוך, משאבי אנוש ומחשבים. בשל הביקוש הרב למסלולי לימודים אלו, כך עולה גם רף תנאי הקבלה, ולעיתים יהיה עליכם לשפר את ציוני הבגרות או את ציון הפסיכומטרי, על מנת שתוכלו להתחיל ללמוד במסלול הנכסף והמבוקש. מתוך כך, כאשר אתם שוקלים מה אתם מעדיפים או רוצים ללמוד, בדקו כי אתם עומדים ברף תנאי הקבלה. באופן זה תוכלו להבטיח לעצמכם מקום בשוק העבודה בו מקצועות אלו נדרשים במיוחד.

המקצועות המעניינים אתכם

אם החלטתם ללמוד משפטים או דווקא הנדסת תוכנה, שאלו את עצמכם כמה עניין אתם עומדים להפיק במהלך הלימודים. ההצלחה שלכם בתואר הראשון תלויה לחלוטין האם תמצאו עניין במה שאתם לומדים, האם תשקדו על הלימודים והאם אתם יכולים לראות את עצמכם לומדים מקצוע זה במשך שלוש שנים. במהלך שלוש השנים הבאות אתם נדרשים לעמוד במשימות שונות, במחקר וביכולת ביצוע, לכן, חשוב מאוד שתבחרו במשהו שמעניין אתכם ולא רק עונה לצרכים של ההורים שלכם, לדוגמא.

שילוב בין לימודים לעבודה

מרבית מהסטודנטים נדרשים לעבוד במהלך הלימודים, בין אם לצורך תשלומי שכר הלימוד ובין אם לצורך עמידה בתשלום שכר דירה והוצאות שונות. במידה ואין לכם תמיכה כלכלית לעסוק אך ורק בלימודים במשך שלוש שנים, בדקו האם אתם יכולים ומסוגלים לשלב את לימודי התואר הראשון עם עבודה במשרה מלאה או במשרה חלקית. ישנם מקומות בהם הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, על מנת להקל על אלו שעובדים במשך היום וישנם מקומות המרכזים את שעות הלימוד ליום מרוכז אחד בשבוע, אשר ישאיר לכם את שאר הזמן לעבוד ולהתפרנס.
בחירת מקצוע הלימודים צריכה להעניק לכם לא רק מקצוע לעתיד, כי אם גם לענות על הצרכים שלכם כבני אדם, בעלי עניין, בעלי רצון להעשיר את עצמם ולתרום לסביבה. מתוך כך, בחירת מקצוע הלימודים הינה חשובה במיוחד, ואינה עולה בקנה אחד עם בחירת חדרי תינוקות, בה אתם יכולים להחליף באופן מיידי את המוצר שרכשתם מבלי לספוג פגיעה. התואר הראשון צריך לענות על הצרכים שלכם ועל הרצונות שלכם, וכמובן שלא ניתן להשוות זאת לבחירת חדרי תינוקות. 

אין תגובות:

פרסום תגובה