בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 7 בפברואר 2013

לימודים גבוהים או קורסים קצרים ?


כולנו מכירים את המשפט הידוע שידע זה כוח, ככל שתעשירו את עצמכם מבחינת השכלה, תוכלו לממש יותר דברים ולהגשים מטרות וחלומות.
אחת הדילמות של כל צעיר או צעירה בתחילת דרכם המקצועית היא האם ללמוד תחום מסוים באוניברסיטה לתואר ראשון או שמא ללמוד קורס של כמה חודשים ולרכוש מקצוע וכבר להתחיל ולעסוק באותו תחום שכן לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות.
לימודים גבוהים לתואר מעניקים לכם ערך מוסף בטווח הארוך, אמנם מדובר בהשקעה של זמן וכסף לכמה שנים, אך בכל מקום עבודה יעדיפו לקבל בעלי תואר ראשון על פני מישהו אחר, כמו גם אפשרויות הקידום הינן רבות יותר ואפשר תמיד להמשיך לתואר שני וכן הלאה.
ישנם מקצועות מסוימים בהם לא ניתן לעסוק מבלי שיש לכם תואר ראשון, כך למשל באם אתם רוצים להיות עורכי דין לא תוכלו לעשות זאת מבלי ללמוד תואר ראשון במשפטים והתמחות ומבחני לשכה והדבר דומה בכל הנוגע למקצועות הרפואה. חייבים ללמוד לתואר ראשון ולעבור התמחות כדי לקבל רישיון רופא.
אך לא כל אחד רוצה להיות עורך דין או רופא, וישנם מקצועות רבים ,מגוונים ומרתקים אשר ניתן לרכוש אותם תוך זמן קצר ולהתחיל ולבנות קריירה מצליחה, שכן לימודים גבוהים אינם מתאימים להרבה אנשים, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת המסגרת הלימודית שדורשת עמידה במטלות רבות, ציונים גבוהים והגעה ללימודים באופן קבוע.


איזה קורסים אפשר ללמוד תוך זמן קצר?במרבית התחומים תוכלו למצוא קורסים הנמשכים מכמה שבועות ועד שנה שלמה, כאשר הכל תלוי במקצוע שאותו אתם מעוניינים לרכוש. כך למשל אם יש לכם רצון עז להיות מעורבים בעולם תכניות הריאליטי תוכלו לקחת קורס הכשרה לתקשורת הכולל: טלוויזיה, עיתונאות ועוד, כאשר במסגרת הקורס תלמדו כיצד עורכים תכנית טלוויזיה, הגשה, וכל המערך השלם הנוגע לכך.
ישנם קורסים בהם יש צורך לעמוד בתנאי קבלה מסוימים, אם זה ידע קודם או תעודה כלשהי, תוכלו לבדוק את כל המידע בנוגע לכל קורס באותו מוסד לימודים, כאשר ישנם אתרי אינטרנט בהם מוצג מגוון רחב של קורסים בכל התחומים, תנאי הקבלה, מעט מידע על תוכן הקורס ושעות הלימוד, כך שתוכלו בלחיצת קליק אחת לבחור את הלימודים המתאימים לכם ביותר.
קורסים לדוגמא: חשמל, נסיעות, מזכירות, הדרכה, יעוץ, רפואה משלימה ועוד תחומים רבים נוספים. כדאי תמיד לוודא בכל מקום בו אתם לומדים כי מדובר במקום אמין ומנוסה וכי התעודה שאותה תקבלו בסיום הקורס תפתח להם את הדלת בכל מקום עבודה בו תבחרו.
חשוב שתעשו בחירה של קורס שבאמת מתאים לכם, שכן גם אם מדובר בקורס קצר, תצטרכו להשקיע כסף וזמן שכן, לא כדאי יהיה שבסופו של הקורס תגלו כי אתם במקצוע שאינו מתאים לכם כלל.

אין תגובות:

פרסום תגובה