בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 7 בפברואר 2013

לימודים - הסבר וידע בסיסי

כל אחד לומד כל העת דברים חדשים. החיים מזמנים לכל אחד רגעים שונים כמעט בכל רגע נתון כל אחד לומד משהו שלא ידע קודם. ובכל זאת. כאשר נתקלים במושג לימודים הרי שלכולם ברור שמדברים על לימודים ממושכים, אינטנסיביים שכל אחד צריך וחייב ללמוד משך כל חייו. לימודים מגיל עיר עד גיל שבו יוכל לרכוש לעצמו מקצוע טוב. מקצוע שייתן לו מעמד בחברה, פרנסה טובה, סיפוק נפשי רב ורווחה כלכלית. גם לאחר שהאדם רכש מקצוע, הוא ממשיך בשגרת לימודים ,וזאת כדי להעשיר את הידע בתחום עבודתו ועיסוקו. וכן כדי לנסות ולהתקדם הלאה אל הדרגות הבכירות של הארגון בו הוא עובד או מועסק. יש כמובן סוגי לימודים נוספים. שהם לימודי חוגים לצורך העשרה עצמית בתחומי תחביב שונים. אלו הם סוגי לימוד קלים ופחות מחייבים ומורכבים. הם נעשים במסגרות קטנות ולפרקי זמן קצובים.

סוגי לימודים


יש לימודי תואר באוניברסיטאות ומכללות שונים. יש במוסדות השונים הרבים הללו פקולטות שונות ללימודים שונים. למשל בפקולטה ללימודי רפואה או בבתי ספר לאחיות יילמדו מקצועות הרפואה לסוגיהם. רופאים יתמחו בלימודים מורכבים שונים אחיות ילמדו בין היתר את מקצוע הטיפול בחולים נושאים כמו בדיקת דם מדידת לחץ דם, חבישה ועוד. יש לימודים שהם לאו דווקא לימודים לצורך קבלת תואר אקדמאי. אלא לימודי הוראה לצורך רכישת מקצוע. אלו לימודים במסגרות של כשנת לימוד. בסופה יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה. פאראמדיקים וחובשים למשל ילמדו במסגרות כאלו. בין יתר הנושאים שילמדו הם נושאים כמו חבישות, בדיקת דם טיפול באירועי לב , קוצר נשימה ועוד. מקצועות הנהלת חשבונות, שמאות, בעלי מקצוע כמו חשמלאים, מקצועות הבנייה ועוד אחרים גם נמנים על קבוצה זו .של לימודים לצורך קבלת תעודת הסמכה.

תקופות לימודים


לימודים לתואר מתארכים מספר שנים . לימודי תואר ראשון נמשכים כשלוש שנים. בסיומם מקבל הבוגר תואר בוגר אוניברסיטה. לימודים לתואר שנתי נמשכים כשנתיים. אחר כך יש השלמות לימודים לתוארי דוקטור ועוד. יש לימודים במקצועות ספציפיים שנלמדים בבתי ספר, אוניברסיטאות ומכללות שמתמחות בנישה כזאת או אחרת. למשל לימודי קולנוע. לימודי אומנות ועוד. יש בתי ספר שמעניקים תואר בוגר ויש כאלו שמסתפקים בתעודה.לימודי הסמכה כאמור נערכים במתכונת של כשנת לימודים. ובסיומה ישתלב הבוגר בשוק העבודה. לימודים מתקיימים בכל רחבי הארץ. כל אחד יכול לבחור את המוסד בו הוא יכול ללמוד. במקום מגוריו ,או בקמפוס בעיר רחוקה. כל אחד יבדוק על המוסד בו הוא רוצה ללמוד. הוא צריך להכיר את המוניטין שלו את סגל המורים וההנהלה. בסופו של יום הוא צריך להחליט באיזה מוסד הוא מעוניין ללמוד, ולנסות להתקבל אליו.

אין תגובות:

פרסום תגובה