בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 14 בפברואר 2013

קורס בטיחות בעבודה


הבטיחות במקום עבודתנו היא פרט חשוב ביותר שהממונה או המנהל אינו יכול להתפשר עליו כלל. אנשים רבים נפצעים בעבודה, מאבדים את בריאותם או אפילו את חייהם, זוהי הסיבה שעל פי הנהלים כל מקום עבודה עם כמות גדולה של עובדים נדרש להעסיק ממונה על בטיחות בעבודה. ממונה על בטיחות העבודה הוא בוגר קורס של בטיחות בעבודה בגובה ובקרקע ואחריותו היא לוודא שלא נשקפת שום סכנה פיזית או פסיכולוגית לעובדים. ניתן להירשם לקורס בטיחות בעבודה ולהתחיל בסיומו תפקיד חדש ומאתגר אך גם בעל חשיבות מרבית לפועלים ולמעסיק כאחד.


למי מיועד קורס בטיחות בעבודה?הקורס בטיחות בעבודה אינו מיועד לכל אחד. תנאי הקבלה לקורס מצריכים רקע במקצועות המדעים המדויקים לדוגמא ביולוגיה, פיזיקה, מכאניקה ועוד. מעבר לתואר באחד ממקצועות מדעי הטבע והטכנולוגיה, על המועמד לקורס להוכיח שיש לו ניסיון בתחום. רקע תיאורטי מתאים וניסיון מעשי של מספר שנים הם תנאי הקבלה ורק מי שעונה על הדרישות הללו יכול להתקבל לקורס בטיחות בעבודה ועם סיומו המוצלח להגיש מועמדות לתפקיד של ממונה על בטיחות בעבודה.
מעבר לתנאים המנהלתיים אודות הקבלה לקורס, חשוב לקחת בחשבון שכל מי שרוצה להתמחות בתחום ולשואף לרכוש את הידע על בטיחות בעבודה על מנת להיות ממונה בטיחות במפעלים, בתי חרושת, חברות גדולות ועוד, מחויב לעבודה הדורשת רצינות רבה ואחריות רבה. בטיחות של העובדים בכל עבודה שהיא היא תחום חשוב מאין כמוהו ורק אנשים שמסוגלים לקבל על עצמם אחריות כבדה שכזאת ראויים להיות ממונים על הבטיחות של העובדים. ממוני בטיחות בעבודה יתמודדו עם בעיות בטיחות שונות, יחקרו תאונות ויסיקו מסקנות מן המקרים הללו ובסופו של דבר יוכלו להבטיח לעובדים מקום עבודה מוגן יותר ובטיחותי יותר.


מה נלמד בקורס בטיחות בעבודה?בטיחות פיזית בעבודה - קורס בטיחות בעבודה מורכב מנושאים שונים ואלמנטים שונים העלולים להשפיע על הפועלים ולפגוע בבריאותם. מעבדות כימיות וביולוגיות מהוות מקום בו קיימת סכנה של פגיעה מחומרים כימיים ביולוגיים מסוכנים, כימיקלים, חומצות ורעלים שעלולים לסכן את פועלי המעבדה. בנוסף, עובדים במקצועות טכניים עלולים להיפגע מהמכשור אתו הם עובדים, ליפול מגובה רב וכד'. שריפה היא סכנה שעורבת בכל בית עסק ולכן נלמדים תכנים שמיועדים להבטיח בטיחות במקרה של שריפה.  נושא החשמל והבטיחות שימוש בחשמל הוא נושא חשוב שמועבר בקורס ומכשיר את הסטודנטים העתידים להיות אחראי הבטיחות במקום העבודה, להכיר את המערכות החשמליות ולהתמודד עם הסכנות שעלולות להתעורר כתוצאה ממערכות חשמליות משובשות או שימוש רשלני במכשירים חשמליים בעבודה.
בטיחות נפשית בעבודה – מעבר לאספקטים הפיזיים והפגיעות הפיזיות שעלולות לקרות לאדם בעבודתו, ישנו גם אספקט רגשי ומגוון של פגיעות נפשיות הקשורות למקום עבודה. בקורס בטיחות בעבודה נלמדים תחנים הדנים בפגיעה נפשית, הטרדה מינית, הדחקה ולחץ שיכולים להתבטא בפגיעה נפשית חמורה. הקורס מכשיר את אחראי בטיחות בעבודה לטפל בכל מגוון הנושאים שעולים במקום העבודה, בין אם מדובר בסכנה לפגיעה פיזית או נפשית גם יחד.

אין תגובות:

פרסום תגובה