בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 7 בפברואר 2013

אבל לאן פונים? איזה לימודים?


אחת השאלות הקשות ביותר שתשאל את עצמך בחיים היא מה ללמוד? עם השנים, ההתמקצעות הרבה בכל התחומים הפכה את בחירת העתיד הקרייריסטי שלך לקשה עד בלי די. כל תחום ותת תחום מציג לוקח אותך לתחום אחר של לימוד, התמחות והתעמקות. בחלק גדול מהמקרים, הלימודים שלך הם שישפעו על המשך הקריירה שלך- ועל ההחלטה במה תעסוק ב 30-40 השנים הבאות של חייך.


ייעוץ והשכלהאז איך באמת בוחרים מבין כל השפע הזה את מה שאתה רוצה או צריך? באם אתה יודע מה אתה רוצה לעשות בחיים- אין פשוט מזה: גש אל מקום העבודה העתידי שלך ובקש מהם לפרט בפניך אילו לימודים רלוונטיים להעסקתך אצלהם. הבעיה מתחילה כאשר אינך יודע בגיל 20 או 22 תרצה לעשות בארבעים השנים הקרובות. אז בחירת תחום קריירה ותחום לימודים קשה הרבה יותר. ועדיין יש דרך לעשותה, אז נשמו לרווחה והניחו להיסטריה.


התייעצות והכוונההדרך הטובה ביותר היא לבדוק את נטיות הלב שלך. בד"כ, גם אם ממש בערך, אנחנו מכירים את נטיות הלב שלנו ומכירים את תכונותינו טוב למדי. אל תטעו לבחור לימודים לפני שתבחרו את סופם- את העבודה עבורם אתם לומדים. אם בכל זאת אתם חשים צורך להתייעץ עדיף שתמנעו מאנשים לא מקצועיים- שיאמרו לכם את מה שפופולארי, מקובל או נראה להם ויתעלמו מהיכולות, הרצונות ואפשרויות שלכם. ייעוץ אקדמי איכותי, בדומה לאותו ייעוץ משפטי בחינם  הניתן בכמה וכמה מוסדות, אפשר לקבל כמעט בכל מוסד אקדמאי. חלק משירותי היעוץ הם ארוכים, מעמיקים ובהכרח גם עולים כסף- בעוד אחרים כוללים רק הכוונה כללית והם ללא עלות.


עוד על ייעוץבמהלך ייעוץ הכוונה אל לימודים יחקרו היכולות שלכם ללמוד, להבין, להעמיק בחומרים – אבל גם יכולות של עבודה: היכולת שלכם לשבת, להיות בשגרה, להעמיק במספרים או לעמוד במצבי לחץ, לעבוד עם אנשים או מול מחשב. חשוב שתמלאו את השאלונים בכנות הגדולה ביותר, ללא ניסיון ליפות דברים או לאומר את מה שמקובל- אחרת בזבזתם את זמנכם לריק. חשוב גם שתהיו ריאלים בציפיות שלכם. בסיום האבחון לא תקבלו רשימה עם מקצועות בהם אתם יכולים להשתלב נהדר בד"כ אלא רשימה של תכונות. על פי תכונות אלה תוכלו לאתר את המשרה הטובה ביותר עבורכם ובהתאם, את הלימודים שמקדימים אותם.  כך למשל אם יצא שאתם אנשים אוהבי אדם, שירותיים, סובלניים ובעלי יכולת למידה גבוהה- ייתכן ותצטיינו בהוראה, במכירות אבל גם ברפואה.


לדעת ללמודגם לשאלות האם אתם מסוגלים ללמוד ברמות גבוהות או נמוכות, קולטים את החומר מהר או לאט ואיפה תחליטו ללמוד יש השפעה לא מעטה על בחירת המקצוע שלכם. זה טוב ויפה שמתאים לכם להיות רופאים, אך אם אינכם בנוים לשנן ספרים שבע שנים- לא מדובר על אופציה ריאלית. 

אין תגובות:

פרסום תגובה