בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 6 בפברואר 2013

לימודים – לקבל את ההחלטות הנכונות


לימודים זה הדבר שמעסיק רבים מאתנו לאחר או במשך השירות הצבאי ,לכולם יש את אותה התכנית, להשתחרר, לצאת לטיול בהודו או דרום אמריקה ,לחזור ולהתחיל ללמוד מקצוע לחיים שיכניס גם כסף טוב.. תחומי  לימודים הם שונים ומגוונים, ויש הרבה התלבטויות בקרב הרבה מאוד צעירים החושבים על תחום לימודים, נכון שמקצוע שמדבר אליכם יכול להיות הלימודים שתירצו ללמוד, אבל לדאבוננו לא תמיד יש דרישה במקצועות מסוימים ואתם עלולים להישאר ים תואר שנרכש בזיעה ובהרבה שנים של לימודים אבל ללא עבודה.. בחירת תחום לימודים זה כמו בחירת בן זוג לחיים, דבר שצריך ללוות אותך כל החיים, למרות שהרבה אנשים עשו הסבות מקצועיות בחייהם, אבל זה קשה מאוד במיוחד בגילאים מבוגרים יותר.


כיצד נבחר את ההחלטה הנכונה?עלינו לחשוב דבר ראשון כמה נרוויח? מקצוע מכניס זה דבר שכולם מחפשים, כי אם הוא מקצוע מכניס, הוא גם מקצוע נדרש, ועלינו לדאוג כי תמיד תהיה לנו עבודה גם אם נרצה לשפר את התנאים ועבור למקום עבודה עם תנאים יותר טובים שהמקצוע שלנו יהיה נדרש. לאחר שברנו את התחום, עלינו לקבל את כל המיג הדרוש עבור הלימודים, המקצוע, שכר הלימוד, משך זמן הלימודים, איזה תואר נקבל ועוד.  אם  אתם בתחום רוחני יותר, אז אימון אישי ואימון עסקי הוא מקצוע פופולרי כיום ויש בו הכנסה יפה, הרבה היום פונים לתחום זה. נכון שהתחומים שמדברים אלינו יעניינו אותנו בהרבה יותר אך יש מגוון של מקצועות הנלמדים ולכן אם תפנו אל יועץ לימודים הוא יוכל לעזור לכם רבות בבחירת המקצוע או הלימודים הרצויים והמתאימים לכם.


דרישות גבוהות בתחומי העבודה השונים אם תחום המחשבים מעניין אתכם, אז בוודאי שמתם לב למודעות דרושים הייטק דבר ראשון בכל תחום עבודה מכובד דורשים לימודי תואר ראשון ולא משנה מה המקצוע אותו למדתם, בהרבה מקומות עבודה שונים, רואים את התואר הראשון כאיכות, וכל מקום עבודה מכובד מעוניין העסיק אנשים איכותיים. אבל אם אתם מעוניינים במקצוע טוב וכבר אתם חושבים ללמוד כמה שנים טובות כדאי שהמקצוע אותו תלמדו ותחליטו אולי במשך הזמן ללמוד גם תואר שני תוך כדי עבודה, אז כדאי שתיישמו את זה, ההבדל הגדול בין תואר ראשון לשני הוא מהותי גם מבחינת, ידע, מקצוע, תדמית והכנסה.


להתקדם בסולם הקריירהכל מעסיק ,יעדיף להעסיק אדם בעל תארים מאשר אדם שלא משנה מהם כישוריו אין לו אסמכתא עליהם , זה היתרון הגדול הנזקף לאדם בזכות תאריו ולימודיו.  יש אנשים שאפתניים שאפילו תואר שני אינו מספיק להם והם ממשכים בלימודי דוקטורט {PHD} , דבר שיכול לגרום להם לזנק בקריירה המקצועית שלהם לאין שעור. כדאי לחשוב על תכנית לימודים והאפשרויות שלכם לפני שאתם מתחילים לחשוב על תחום הקריירה הרצוי לכם.

אין תגובות:

פרסום תגובה