בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

לימודים וילדים


לימודים הם חלק משגרת חיינו, הליך זה מתחיל כבר בהיותנו ילדים קטנים ועד היום. כל יום גם כאנשים בוגרים, ניתן ללמוד דברים חדשים, דברים שלא היו ידועים לנו או דברים שלא היו מובנים לנו. למידה הוא אחד מההליכים שמלווים אותנו לאורך השנים והם תקפים בכול זמן ולכל גיל. למידה ניתן לעשות לבד ובמקביל ניתן לקבל ע"י מורה חיצוני. חלק גדול מתכולת חייו של האדם המודרני מוקדש לטובת לימודים מבוקרים מלמידה במוסדות הגן, למידה בבתי הספר, למידה בתיכון, ועד לימודים באוניברסיטאות כאשר מדי פעם יש לנתב מחדש את הבחירה.

חוגים

חוגים לילדים אחר שעות אחה"צ מהווה פתרון מצוין לתמוך בעניין הייחודי של כל ילד וילד, כאשר המסגרת הקיימת אינה מאפשרת זאת. כיום רוב מוסדות הלימוד פועלים בסטנדרט קבוע, מבלי לתת יותר מדי מקום לייחודיות של כל ילד וילד. על מנת לגשר על הפערים וכן להתייחס לייחודיות ולתחומי העניין של כל ילד וילד ניתן להיעזר במגוון החוגים השונים. כמובן  שאין הכרח בחוג חיצוני ניתן לעסוק גם בפעילות ביתית, רק שלרוב הורים פחות מעדיפים אופציה זו כיוון שהיא דורשת מהם יצירתיות, והשקעה מרובה. בנוסף בחוגים הילד נחשף לילדים נוספים  שמאתגרים האחד את השני.

זיהוי

אנשים הם יצורים הנבדלים האחד מהשני במספר מישורים. כל אדם הנו אינדיבידואלי  ומכן שלכול אדם יש תחום התעניינות שונה מלאחר. החכמה היא לזהות תחומים אלו כבר בשלבים המוקדמים של הילד, זיהוי מוקדם עשוי לתמוך באישיות של הילד ולפתח את הייחודיות שלו כבר מקטנות. לשם כך על הסביבה להיות פתוחה וקשובה. הרבה ילדים עשויים להימצא כהיפראקטיביים בכיתה, אך אם יתמקדו איתם בתחומים המעניינים אותם, הם צפויים לשגשג ולפרוח.

הסתכלות פנימה

גם אם אדם הגיע לשלב בוגר  בחייו ועדיין לא מצא את ייעודו, אין עליו למהר או להילחץ, אלא לעצור את המרוץ בו הוא נימצא ולהתבונן עמוק פנימה, לבדוק מה עושה לו טוב, מה היא השאיפה הפנימית שלו. כאשר עוצרים למחשבה מסוג זה חשוב לא לתת לשיקולים חיצונים מקום להשפיע על התשובה. שיקולים כגון סיכויי תעסוקה עתידית, גובה משכורת או התחרותיות שקיימת בשוק. חשוב לדעת שברגע שתעסוק בדבר שאתה נשאב אליו, סיכויי ההצלחה יהיו בצד שלך.

ילדים ושאיפות

יש ילדים שכבר מגיל קטן מכריזים במה הם רוצים לעסוק כאשר יהיו גדולים. יש ילדים שרוצים להיות עורכי דין כדי שיוכלו לתת ייעוץ משפטי בחינם כי הם רוצים לפעול לטובת הכלל כפי שההורים שלהם מהווים דוגמה ויש ילדים שרוצים היות עורכי דין כדי שמתן ייעוץ משפטי בחינם יעניק להם נקודות זכות ויגדיל את האהדה סביבם. בכול אופן רוב הרצונות בגיל זה מושפעים מההורים, אם מרצון לחקות את מעשיהם או אם מהרצון לטפל בחסך כלשהו.

אין תגובות:

פרסום תגובה