בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

לימודים מקצועיים


מרבית הצעירים בישראל עומדים בפני צומת החלטה אודות מסלול הלימודים בו יבחרו לבניית קריירה ורכישת מקצוע. מוסדות הלימודים השונים בישראל מציעים לסטודנטים מגוון רחב של תכניות לימוד לקראת תואר ראשון ותארים מתקדמים וכן קורסים מקצועיים שבסופם מקבלים המועמדים תעודת מקצוע אתה הם יכולים להשתלב מידית בשוק העבודה. אחד הצעדים החשובים לקראת החלטה אודות תחום הלימודים הנבחר הוא קבלת ייעוץ מקצועי על ידי חברות העוסקות בתחום ויכולות לכוון את המועמד בהתאם לשאיפות שלו ולחוזקות שלו.

ייעוץ והכוונה

חיילים משוחררים וצעירים רבים העומדים בפני ההחלטה אודות תחום הלימודים בו יבחרו יכולים לקבל ייעוץ והכוונה באמצעות אנשי מקצוע ומכונים שונים שיבחנו את היכולות שלהם וימליצו להם על מסלולי הלימוד המתאימים להם בהינתן תנאי קבלה של המוסד והעמידה של המועמד בדרישות הקבלה. ייעוץ והכוונה מבוצע הן על ידי מכוני מיון לאחר סדרה של בדיקות ומבחנים והן על ידי הלשכה לחיילים משוחררים הבוחנת את היכולות של המועמדים.
גם אם המועמד אינו עומד בדרישות הקבלה ותנאי הסף לקבלה ללימודים, הוא יכול לבחור לבצע השלמות של ציוני בגרות והכנה לפסיכומטרי על מנת להעלות את סיכויי הקבלה שלו למוסד המבוקש.

הכנה מוקדמת

הכנה מוקדמת ללימודים אקדמיים או לימודים מקצועיים יכולה במידה רבה לשפר את הסיכויים של המועמד לקבלה ללימודים. המשמעות של הכנה מוקדמת היא היערכות ועמידה בסך תנאי קבלה של המוסד לחוג הלימודים המבוקש. במסגרת תהליך ההכנה המוקדמת יכול המועמד להשלים בגרויות, לבצע מכינה במוסד הלימודים המקיים את חוג הלימודים המבוקש או במוסד לימודים אחר, להתכונן ולהיבחן בבחינה הפסיכומטרית ועוד.
בנוסף ללימודים אקדמיים, מכללות טכנולוגיות רבות מקיימות לימודים מקצועיים המעניקים למועמדים תעודת מקצוע אתה יוכלו להשתלב מידית בשוק העבודה. הדרישה בשוק העבודה לעובדים מקצועיים הולכת וגדלה בתחומים שונים החל מתחומי התזונה והבריאות ועד לתחומי ההייטק והאינטרנט . לימודים מקצועיים הם לרוב לימודים קצרים של כמה חודשים עד שנה שבסופם מקבל הבוגר תעודת מקצוע המקנה לו רישיון לעסוק בתחום עיסוק ספציפי.

לימודים אקדמיים

לימודים אקדמיים הם לימודים לקראת תואר ראשון המעניקים לבוגרים תעודת תואר ראשון. מרבית החברות עתירות המידע, חברותה פיננסים וחברות נוספות מבקשים לגייס עובדים בעלי תארים אקדמיים ולכן צעירים רבים בוחרים במסלול אקדמי על מנת לפתוח לעצמם אפשרויות תעסוקה מגוונות ורבות. מהלך הלימודים הוא שלוש שנים לתואר ראשון או ארבע שנים לתואר בהנדסה וישנם מסלולי תואר ראשון מקצועי כמו משפטים או ראיית חשבון המעניקים לסטודנטים את האפשרות לקבל תעודת מקצוע לאחר עמידה בבחינות הלשכה.
לסיכום, לימודים הם הדרך הטובה ביותר להשתלב בשוק העבודה הישראלי. מרבית החברות בישראל מבקשות להעסיק בעלי מקצוע או בעלי תואר אקדמי מה שהופך את הלימודים האקדמיים או המקצועיים למבוקשים יותר ויותר בקרב צעירים וצעירות לאחר צבא או לאחר תיכון. 

אין תגובות:

פרסום תגובה