בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

התאמת מסלול לימודים


שוק העבודה הישראלי בנוי ממגוון רחב של משרות בתחומים שונים. המכנה המשותף למרבית המשרות העומדות בפני איוש בישראל הוא הדרישות של המעסיקים עבור מועמדים בעלי השכלה רלוונטית. בוגרי תואר ראשון או שני וכן בוגרים של קורסים מקצועיים מוצאים שחיפוש אחר עבודה נעשה קל יותר ויותר במידה ומדובר במועמד בעל השכלה רלוונטית ופוטנציאלית ולכן החשיבות של לימודים מקדימים לחיפוש עבודה היא גבוהה וידועה.

לבחור מסלול לימודים

בחירת מסלול לימודים הוא המשימה המורכבת והחשובה ביותר שיש לבצע לפני התחלת מסלול לימודים כלשהו. בין אם הבחירה היא במסלול לימודים לקראת תואר ראשון אקדמי או מסלול לימודים מקצועי, בחירת מסלול לימודים באופן נכון תוביל את הסטודנט להצלחה בלימודים. בחירת מסלול לימודים מתייחסת למספר פרמטרים שאותם יש לבחון בתהליך ההתאמה של מסלול הלימודים ולכן ההמלצה היא לבצע את התאמת מסלול הלימודים על ידי בעל מקצוע שיוכל לתת את המענה בבחירת המסלול הנכון.
התאמה של מסלול לימודים בין אם היא מבוצעת באופן מקצועי ובין אם בבחירה אישית של הסטודנט העתידי חייבת להתחשב הן בפרמטרים אישיים והן בפרמטריים טכניים. אחד הפרמטרים החשובים היא הרצון ותחום ההתעניינות של הסטודנט הפוטנציאלי. תחומי העניין שונים מאדם לאדם ויש שיבחרו מסלול לימודים טכנולוגיה לעומת אחרים שיבחרו מסלול לימודים הומאני או מהצד השני, אנשים שיבחרו מסלול לימודים מקצועי. בחירה על פי הרצון והשאיפות של האדם תוביל לבחירה נכונה שבהכרח תעזור לצלוח את מסלול הלימודים ולסיימו בהצלחה.
פרמטר נוסף וחשוב שיש להתחשב בו בעת בחירת מסלול לימודים הוא תנאי הקבלה של מוסדות הלימודים הרלוונטיים. מרבית מוסדות הלימודים המקיימים לימודים לתואר ראשון ולימודים מתקדמים בישראל, מתנים את הקבלה למוסד הלימודים בציון פסיכומטרי וציון בגרות. ציוני פסיכומטרי ובגרות יכולים להשתנות ממוסד למוסד בהתאם לביקוש ולרמת הלימודים. אנשים שאינם עומדים בדרישות אבל בכל זאת מעוניינים להתקבל ללימודים במוסד המבוקש יכולים לנסות לשפר את ציוני הבגרות והפסיכומטרי שלהם.

לבדוק את השוק לפני

לימודים אקדמיים או לימודים מקצועיים עולים לא מעט כסף ואורכים זמן לא קצר. בדיקה מוקדמת של השוק לפני הלימודים תוכל לסייע לבחינת התחום המבוקש, למשל מי שמתעניין בהייטק יכול לבדוק מהם המקצועות המבוקשים ביותר כרגע בשוק מבחינת ידע בתוכנות ומוצרים טכנולוגיים ולפי זה להחליט על מסלול הלימודים המתאים לו ביותר. בנוסף, לימודים אקדמיים יכולים להיות לימודים כלליים לעתים קרובות אשר יעניקו למועמדים הזדמנות להשתלב במגוון רחב של תחומים ולכן מאפשרים את הגמישות בבחירת מסלול הלימודים המתאים.

לימודים אקדמיים או קורסים מקצועיים

תלמידים רבים עומדים בפני הדילמה אודות הבחירה בין לימודים אקדמיים או קורסים מקצועיים. בעוד שלימודים אקדמיים מעניקים תואר ראשון או שני ואינם ספציפיים לתחום עבודה מסוים, לימודי מקצועיים מעניקים לבוגרים שלהם תעודת מקצוע אתה יוכלו מיד לעבוד בתום הקורס.  

אין תגובות:

פרסום תגובה