בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 3 בפברואר 2013

בחירת מסלול לימודים


לימודי השכלה גבוהה עשויים לפתוח הרבה דלתות בדרך לתחילתה של קריירה, כאשר אחת ההתלבטויות הרבות הניצבות בפני כל מי שרוצה להתחיל את לימודי התואר הראשון, ולכן אין חשוב להתייחס לבחירת הלימודים באופן רציני ביותר כדי לא לבזבז זמן יקר וכסף רב בלימודים שלא יובילו לשום מקום.
הרבה לפני שמתחילים בתואר הראשון יש לעמוד בדרישות הקבלה לכל מסלול וחוג שרוצים ללמוד, ולכן צריך דבר ראשון להיכנס לאותו מוסד לימודים שבו רוצים ללמוד, לבחון את דרישות הקבלה שיש לתחום שבו בחרתם, כאשר האוניברסיטה מחייבת ציון פסיכומטרי ולכן, רצוי לגשת לאחד מקורסי פסיכומטרי רבים שישנם ולנסות ולהשיג את הציון הגבוה ביותר.
ברגע שקיבלתם את הציון הפסיכומטרי, ויש לכם תעודת בגרות מלאה, הרי תוכלו להחליט באם לשפר את אחד או יותר מהציונים של הבגרות, שכן דרישות הקבלה באוניברסיטה הינן גבוהות במרבית המסלולים, ולכן רצוי להיות ערוכים עם הציונים הגבוהים ביותר, כדי שהסיכוי להתקבל לכל תחום שתרצו יהיה גבוה עד כמה שניתן.
ישנם מקומות רבים בהם ניתן ללמוד לפסיכומטרי ובגרות, כך שכמעט בכל מקום בארץ, תוכלו למצוא את המסגרת המתאימה לכם, כאשר ניתן לקבל תכנית לימודים גמישה אשר תאפשר לכם לעבוד תוך כדי הלימודים, כאשר צריך להשקיע את מירב המאמצים כדי שתוכלו להגשים את השאיפות הלימודיות שלכם.


לימודים גבוהים או בקורס?



הרבה צעירים בתחילת דרכם נמצאים בדילמה, באם ללמוד קורס קצר שיעניק להם מקצוע שבו ניתן כבר להתחיל וללמוד או שמא, ללמוד לימודי תואר ראשון, כאשר כל דרך הינה שונה לחלוטין, שכן אמנם ליודי תואר ראשון הינם במשך כמה שנים, אך עם זאת יש להם ערך מוסף במקומות עבודה רבים.
ישנם מקצועות אשר לא ניתן לעסוק בהם ללא לימודי תואר ראשון ולעיתים אף זקוקים לתואר שני, כדוגמת עריכת דין, רפואה ופסיכולוגיה ולכן באם אתם רוצים ללמוד את אחד מאלה, הרי לא תוכלו להסתפק בקורס כזה או אחר, אלא תצטרכו לעמוד בדרישות הקבלה של המוסדות להשכלה גבוהה.
עם זאת, ישנם מקצועות רבים שאינם מצריכים תואר ראשון ותוך שנה בלבד ולעתים אף פחות מזה, ניתן לקבל תעודה מקצועית כמו יעוץ השקעות או חשבי שכר ולכן, לא כל אחד חייב להיות במסגרת אקדמאית כדי להצליח ולהרוויח, שכן, יש מי שלימודים בתכנית ארוכה ולא גמישה אינם מתאימים לו ועדיין יש הרבה אפשרויות ללימודים אחרים ולא פחות טובים.
בכל דרך שבה תבחרו, קורס או לימודים אקדמאים, נכון יהיה לעשות אבחון מקצועי, כדי שזה יעזור לכם לדעת מהו המקצוע המתאים ביותר, שכן הרבה מאתנו עושים בחירות לא נכונות ומגלים אחרי זמן רב שכולל השקעה של כסף וזמן כי זה לא מה שרוצים לעשות בחיים ולכן יעוץ מקדים עשוי לעזור בקבלת ההחלטות.

אין תגובות:

פרסום תגובה