בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 בפברואר 2013

תואר שני בחינוך - מכללה או אוניברסיטה?


ההבדלים בין המכללה לאוניברסיטה הצטמצמו משמעותית בשנים האחרונות. מבחינת סגל המרצים, מסלולי ההכשרה והיחס מצד גופים בולטים בשוק התעסוקה, בוגרי מכללות זוכים להזדמנות זהה לזו אותה מקבלים סטודנטים באוניברסיטה. בתחום החינוך ניתן להשוות בין מכללה לאוניברסיטה על בסיס מספר מאפיינים עיקריים.

ההעדפות האישיות יעזרו לכם לקבל החלטה

התלבטות לגבי תואר שני במכללה או באוניברסיטה מתחילה בזיהוי העדפות אישיות. ישנם סטודנטים אשר ניגשים אל לימודי התואר השני בחינוך לצורך רכישת ידע תיאורטי בלבד ולהם מתאימה האוניברסיטה, לעומת אחרים המעדיפים את ההיבט הפרקטי ולכן מוצאים את מבוקשם במכללה. כמו בתחומים אחרים, גם בכל מה שקשור אל תואר שני בחינוך יש למכללה מגוון של כלים מעשיים להציע לבוגרים. משאבי המכללה, סגל המרצים וההתמחות הספציפית בדיסיפלינות מסוימות מעניקים לה יתרון בתחרות מול האוניברסיטה.

כיצד הנושא הכלכלי קשור לבחירת מוסד הלימודים?

מאפיין נוסף אשר יכול לעזור בהתלבטות בין מכללה לאוניברסיטה לגבי תואר שני בחינוך הוא הנושא הכלכלי ובעיקר המלגות. כיום ניתן לעבור הסמכה ולקבל תעודת הוראה במסגרת מסלולים ייעודיים של תואר שני בחינוך. עבור חלק מהמסלולים הללו אפשר להגיש בקשה לקבלת מלגה. את המלגה מחלקים גופים ציבוריים ופרטיים על בסיס תנאים סוציו אקונומיים, הצטיינות בלימודים, מגורים בפריפריה, התנדבות, מעורבות חברתית וכדומה. סטודנט המתלבט לגבי תואר שני בחינוך במכללה או באוניברסיטה יכול להגיע אל פגישת ייעוץ ולבדוק את האפשרויות העומדות בפניו. במידה ומוסד הלימודים מציע מלגה חלקית או מלאה, קל יותר להתמקד בהכשרה ולעבור את התואר השני עם ציונים ברמה גבוהה.

השוואה בין התנאים במכללה ובאוניברסיטה

אין ספק כי השוואה בין מכללה לאוניברסיטה חייבת להתבצע על סמך תנאי לימודים ספציפיים. לא כל המכללות בארץ מאפשרות לימודי תואר שני בחינוך וגם בתוך האוניברסיטאות עצמן ניתן למצוא הבדלים. תמיד כדאי לערוך התייעצות עם חברים או עם נציגי מוסדות הלימוד, לקרוא את מערכת השיעורים ולהבין את מסלול ההכשרה. הכנות מקדימות לפני תחילת הלימודים עבור תואר שני כוללים לעיתים גם חופשה מעבודה או החלפת תפקיד. מהבחינה הזו יש לבדוק את שעות הלימוד ואת מבנה המערכת בכל מוסד לימודים. באופן כללי, לימודים במכללה נחשבים מותאמים יותר לבעלי קריירה. באוניברסיטה לא תמיד ניתן למצוא לוח שיעורים גמיש המאפשר משרה מלאה ולכן כדאי לוודא זאת מראש.

הצעד הראשון בדרך לקריירה מבטיחה

תואר שני הוא מקפצה משמעותית לקריירה וליכולות האישיות. בין אם בוחרים באוניברסיטה או במכללה, התואר בחינוך מבטיח לסטודנט השתלבות מהירה בשוק התעסוקה. בעזרת התואר בחינוך ניתן להשפיע על דור העתיד, להבטיח משרה מתגמלת ולהצטרף אל מערכת דינאמית ומרתקת. קחו את האתגר בשתי ידיים ובררו לגבי תואר שני במוסד לימודים מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

אין תגובות:

פרסום תגובה