בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

בחירת מסלול לימודים נכון

הניסיון מלמד שההחלטה על לימודים היא אחת ההחלטות הקשות של האדם במהלך חיו.

הכול יודעים שהחברה המערבית המודרנית רואה בידע משאב חשוב ביותר שאי אפשר בלעדיו. "ידע הוא כוח", הידע הוא אחד מאבות היסוד של אמצעי הייצור המודרניים, האדם שמפעיל את המכונה גם הוא צריך להיות בעל ידע טכני כדי לשפר את הביצועים שלה. האדם הוא המשאב החשוב ביותר מכל המשאבים. הידע מייצר הון, ויעיד על כך עמק הסיליקון בארה"ב.

החשיבות של לימודים לחיים בחברה המערבית


גם מי שלימודים אקדמאים אינם קרובים לליבו ואין לו שאיפות לרכוש השכלה רחבה מבין שהוא חי בחברה מערבית מודרנית בה הוא נדרש ללימודים . הוא מבין שהוא חייב לרכוש ידע מקצועי, זה לא די להציג ניסיון בפועל, צריך היום להציג תעודת מומחה כמעט בכל תחום. גם מקצועות שפעם לא דרשו תעודות, העלו את רף הדרישות להצטרפות לענפים מקצועיים.

יש תחומים שצמחו בחברה המודרנית כלימודים דיסציפלינאריים והובאו למעשה ממקומות בהם הידע עבר מאב לבנו, למשל מרפאים שונים בצמחים לא בסין, במזרח הרחוק לא ערכו למטופלים שלהם בדיקות דם כדי לדעת אם הצמחים יוטמעו בדם או אם באמת חסר להם מרכיב זה או אחר בדמם .

תזונאים הלומדים במכללות ילמדו לקרוא בדיקות דם, כי בלעדיהם לא יוכלו להמליץ על תוספי תזונה חיוניים, ויטמינים חסרים וכדומה . אפשר גם להדגים מתחומי אחרים שעוסקים ביופי ולא בבריאות, למשל עיצוב שיער, מעצבי שיער לומדים היום כימיה כדי לדעת איך להשתמש נכון בחומרים, וכך הלאה ...

איך בוחרים לימודים?


לימודים הם קודם כל בחירה אישית, צריך להחליט מה היעד, אם יש בכלל יעד מהן נטיות הלב, מהם העדפות, לבחון אם באמת יצליחו לעמוד במטלות שהלימודים מציבים, צריך להחליט אם אכן קיימים הכישורים, מה צריך לעשות כדי לשפר ביצועים, צריך לעשות גם שיקולי כדאיות יתכן שמה שרוצים ללמוד הוא השפעה חיצונית בכלל, בבחינת אופנה, ולא באמת רצון פנימי, צריך לבחון אם יש סיכוי לעמוד בתנאי הקבלה ומה מידת התחרות בתחום.

הוצאות נלוות


גם בעל ציונים גבוהים שהסיכויים שלו להתקבל גבוהים מאוד, צריך לעשות חישובי יכולת לבחון אם יוכל לעמוד בעלויות הכספיות הגבוהות של מימון החיים וההוצאות למוסדות הלימוד. לימודים עולים כסף רב, יש הוצאות היקפיות שלא קשורות בצורה ישירה בלימודים וגם אותם צריך יהיה לממן. הלומד צריך לקחת בחשבון שלימודים לא תמיד מאפשרים זמן לעבוד, לכן כל מי שמתכנן לימודים צריך לשקול את כל הגורמים. מומלץ גם לבדוק אם יש דרך אחרת למימון הלימודים, יש אמצעים העומדים לרשות הלומדים שלא תמיד מודעים להם – קיימות מלגות לימודים, צהל ממן לפעמים לימודים ועוד.
לימודים בחו"ל למשל מצריכים הוצאות גדולות עוד יותר, גם שם לא מספיק להתקבל צריך לדאוג שיעמדו לרשות הלומד תנאי קיום סבירים .


אין תגובות:

פרסום תגובה