בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 21 בפברואר 2013

לימודים – צורך מול רצון


לימודים גבוהים הo חלק מהמסלול הישראלי הרווח באוכלוסייה. כל תלמיד יודע שיש לו עוד מספר שנים ללכת בנתיב שסלול היטב, מסלול שהוכתב בידי אלפי אנשים שהיו לפניו. המסלול של האזרח הממוצע הוא לימודי ביסודי, לימודי תיכון, צבא, טיול וחזרה אל מסלול הלימודים. רק לאחר שאדם מסיים את מסלול הלימודים המורחב שלו הוא עומד בפעם הראשונה בפני בחירה חדשה משלו, באפשרותו לבחור בין להתיישב בכל אזור בארץ, לבחור בנישת העבודה או לחזור לטיול נוסף לטובת חופשה נוספת.

צורך

כיום דרישה ללימודים גבוהים אינו רק רצון של אמא פולניה אלא צורך ממשי. כיום התחרות בשוק העבודה מאוד גדולה, לכול תחום יש דורשי עבודה רבים, אנשים מוכשרים ורציניים. על מנת להתברג למערכת יש צורך בכישרון, מזל וכמובן שבתואר ראשון. הרבה מקומות עבודה מתחילים את ראיון העבודה בבירור סוג התואר של האדם היושב מולם. על כן רוב האנשים אכן נוטים ללכת בתלם ולהשיג לעצמם תואר ולו רק לטובת השקט הנפשי והגדלת סיכויי ההצלחה.

עצמאי מול שכיר

הרבה אנשים במקום להיות שכירים בוחרים באופציה של פתיחת עסק עצמאי ומטרתם היא לשגשג ולבלוט. לשם כל יש לרכוש ידע בעולם  המיתוג. מיתוג עסקי מצד אחד ניתן ללמוד בקורסים  שונים ומצד שני ניתן לפנות לחברה המתמחה בנושא. בכול אופן אופציה של להיות עצמאי לרוב יותר מאיימת, אך יש לצידה הרבה יתרונות. יתרונות  כגון חופש בחירה, חוסר במנהל חיצוני, עצמאות וסיפוק אישי אדיר. למרות שלהיות עצמאי אינו מצריך ראיון עבודה אצל אף אחד, עדיין יעזור לבעל העסק אם הוא עצמו יחזיק בתעודה הקשורה לתחום.

סיבות

לימודים גבוהים אינם יעילים רק לשם מציאת עבודה בעתיד, או רק על מנת להסב אושר להורים, לימודים גבוהים טובים גם לטובת העשרה עצמית, לטובת שגשוג עצמי. הצטיידות בכלים מחשבתיים ומעשים עשויים לשרת כל אדם לאורך החיים בנקודות שונות בחייו. לרוב לימודים מעשירים רבות את נפש האדם ומקנים לו כלי חשיבה וניתוח ייחודים וחשובים. לאור כל זאת הרבה אנשים נוטים לבחור בלימודים  גם לטובת העשרה עצמית ולא רק לטובת עבודה עתידית.

מגוון של גילאים

כיום ניתן למצוא על ספסל הלימודים מגוון של גילאים, ברור שהגיל השולט נע בין גיל 23 ל 30, אך תמיד ניתן למצוא גם חבר'ה צעירים שהגיעו ישר מהתיכון לפני הצבא, או חברה שישר התייצבו ללימודים לאחר הצבא. מדי פעם ניתן למצוא גם ילדי פלא, גאונים צעירים שקפצו על כיתות בתיכון והם כבר משלימים את התואר הראשון שלהם לפני שמלאו להם 18 שנה. קבוצה נוספת שניתן למצוא במגוון של קורסים כגון קורסי היסטוריה תנ"ך וכיוצא בזאת, אלו אנשים מבוגרים, הורים ואפילו סבא וסבתא שבאים על תקן של אורח לטובת העשרת הדעת ועניין אישי.

אין תגובות:

פרסום תגובה