בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

לימודים מקדימה ומאחורה


לימודים גבוהים הם צעד מאוד נפוץ אצל אחוז גדול מהאוכלוסייה הצעירה. לימודי תואר הם מאוד מאתגרים ובמקביל מאוד מהנים. תקופת הלימודים מהווה תקופה מיוחדת והרבה יעידו שהיא אחת התקופות היפות שקיימות. בתקופת הלימודים יש פריבילגיות  רבות שלא קיימות בתקופות שלאחר מכן. בתקופת הלימודים ניתן לעבוד בעבודות מזדמנות, לחיות חיי הוללות, לבלות, לחיות חיי חברה ואף לחיות בדירות שותפים. כל אלו דברים שלאחר סוף הלימודים דברים שלא יסתכלו עליהם בעין יפה, אלא יצפו מאותו אדם להיכנס אל "עולם המבוגרים" ולהתנהג בהתאם.

צורך

בחירת נישה הינה תהליך קשה משל עצמו. בחירת לימודים לוקחת משאבים רבים ולעיתים אף נמשכת כמה  שנים. אנשים מתחילים לעבור על האופציות השונות כבר משלבי הצבא, רק שאז הם עדיין אופטימיים ולא לחוצים כיוון שברור להם שיש להן עוד זמן וידוע להם שעוד מחכה להם טיול מהנה בדרך. אך כאשר הם חוזרים מהטיול ועדיין לא ברור להם מהו המקצוע הייעודי עבורם הלחץ מתחיל להיות מורגש הן מבחינת החברה שמצפה שצעירים לא ידלגו על שלב הלימודים והן מטעמים אישיים.

מבחר של אופציות

מידע על מגוון של אופציות לימודיות ניתן למצוא באתרי האינטרנט השונים. הרבה פעמים בעת בדיקה על סוגי לימודים שונים נתקלים בכל מיני אופציות לימודיות ועל שילובים שונים שניתן לעשות שכלל לא היה ידוע עליהם עד לאותו הרגע. יש מקצועות יצירתיים כגון קרמיקה, עיצוב תעשייתי, אמנות, עיצוב גראפי, לימודי  מוסיקה, לימודי סביבתיים, לימודי ארכאולוגיה ועוד ועוד. המגוון הרבה יותר רחב ממה שידוע לאדם הממוצע, אך ברגע שמתחילים את שלב הגישושים פתאום האופציות השונות מתחילות לצוף.

בדיקות מעמיקות

אז איך יודעים מה מתאים? לשם כך יש לעבור על מספר שלבים בתהליך. ניתן בתור התחלה לקרוא חומר על התחום, שנית מאוד מומלץ לדבר עם אנשים שעברו את מסלול הלימודים הנוכחים ולא להסתפק רק באדם אחד אלא במגוון של אנשים. אחר כך יש לעבור על הבריף השנתי ולהשוות בין המוסדות השונים ועוד דבר שנחמד ויעיל הוא ללכת להרצאה על תקן אורח. מצב זה מאפשר גם לשפוט את ההסברים באופן אמיתי ובמקביל לדבר עם הסטודנטים במקום.

סינון עצמי

יש שיבחרו בתחום הבישול לטובת לימוד מתכונים ויש שיבחרו בתחום הבישול על מנת שיוכלו להמציא מתכונים חדשים, שוני זה יש במקצועות רבים והוא יכול להעיד על אופי הסטודנט. יש מי שרוצה ללמוד ולשנן עובדות ויש מי שרוצה להבין את הבסיס על מנת שיוכל לחדש ולהביא המצאה משלו. שוני זה גם מהווה שיקול בעת בחירה כיוון שהוא מצביע על ההבדל בין למדן לבין יוצר. על כל אדם לשאול את עצמו איפה הוא עומד בטווח זה, במטרה שהתשובה תעזור לו לכוון את עצמו הן ברמה הלימודית והן ברמה המקצועית העתידית.

אין תגובות:

פרסום תגובה