בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 20 בפברואר 2013

אילו מסלולי לימודים לתואר ראשון פופולריים בשנים האחרונות


היכרות עם שוק התעסוקה יכולה לעזור לצעירים וצעירות בתחילת דרכם לבחור את מסלול הלימודים המתאים להם. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את ההעדפות האישיות, תחומי העניין וגיליון הציונים, אך המקצועות הפופולאריים מצביעים על מגמה מסוימת בשוק התעסוקה ולכן כדאי להכירם. זהו שיקול חשוב בעת בחירת לימודי תואר ראשון משום שהוא מאפשר לסטודנטים לחשוב על הטווח הארוך. שוק העבודה אמנם משתנה כל הזמן, אך בחירת לימודי תואר ראשון בהתאם למסלולים הפופולאריים בהחלט מספקת יתרון יחסי מסוים.


המחשבים משתלטים על עולם האקדמיהאין ספק כי בראש רשימת מסלולי הלימודים הפופולאריים בשנים האחרונות לתואר ראשון ניצב תחום המחשבים. לימודי מחשבים עשויים לכלול תואר ראשון במדעי המחשב, קורס תכנות, טכנאי מחשבים ניידים, לימוד תוכנות, לימודי חומרה, עיצוב אתרים, קורס קידום, מנהלי רשתות ועוד. לימודי תואר ראשון במחשבים מתמקדים בדרך כלל בתחום התוכנה והחומרה, כאשר את תעודת הגמר ניתן תרגם למקצועות יוקרתיים ומתגמלים. על מנת לבחור מוסד לימודי תואר ראשון במחשבים יש לקחת בחשבון את הצורך הבסיסי בתעודה, ריוויון השוק והתאמת המבקש למקצוע.


תחום המשפטים ממשיך לשמור על מעמדומסלול פופולארי נוסף של לימודי תואר ראשון ממשיך לשמור על מעמדו כבר שנים רבות: עריכת דין. עיסוק בעריכת דין תלוי בלימודי משפטים ובסיומם הכשרה, הצלחה במבחנים של לשכת עורכי הדין וקבלת תעודה מקצועית. ניתן להצטרף אל אחת הפירמות המעסיקות עורכי דין שכירים, או לעבוד כעצמאי. זהו תחום אשר אינו מתאים לכולם ודורש לצד ידע תיאורטי גם יכולת רטורית וכמובן היכרות מלאה עם מערכת המשפט בישראל.


השתלבות בשוק ההון עם לימודי ניהולעוד מסלול פופולארי לתואר ראשון מציע לסטודנטים התמחות בשוק ההון. אלו הם לימודי מנהל עסקים, אשר פרצו כבר מזמן את גבולות התעסוקה ונוגעים כיום בכל האלמנטים של שוק ההון. לימודי מנהל עסקים מספקים לסטודנטים מגוון מסלולי התמחות, כגון חשבונאות, מימון, שיווק, טכנולוגיות מידע ומשאבי אנוש. לימודי ניהול פותחים דלתות בכל התחומים וניתן להשתלב בעזרתם בגופים שונים. לימודי תואר ראשון מחדדים את החושים העסקיים ואת יכולת ההבנה של שוק ההון ומתאימים גם ליזמים.ההצלחה של מסלולי תואר ראשון בתקשורתמסלול לימודים לא פחות פופולארי עבור סטודנטים לתואר ראשון מתקיים בתחום התקשורת. בשנים האחרונות הפכה התקשורת להיות שחקן מרכזי בחיים של כולנו, החל מאמצעי תקשורת ההמונים, דרך אמצעי התקשורת הבינאישית ועד תקשורת המחשבים הדיגיטלית. כל השינויים הללו יצרו עניין בקרב סטודנטים לתואר ראשון אשר מעוניינים להשתלב בתחום. לימודי תקשורת נוגעים בנושאים כמו קולנוע, שיווק, פרסום ועוד. אפשר להצטרף אל מסלול עיוני של לימודי תקשורת או להעדיף מסלול מעשי. בסיום ההכשרה יכולים בוגרי התואר ליהנות ממגוון משרות מאתגרות, מעניינות ומתגמלות. 

אין תגובות:

פרסום תגובה