בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 18 בפברואר 2013

קורס אוטומציה תעשייתית


המטרה של קורס אוטומציה תעשייתית הוא ללמד מנהלי ייצור, מהנדסים וטכנאים כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם מערכות ייצור אוטומטיות. חשוב לקחת בחשבון כי רוב הפעמים קורס זה הוא חלק ממתכונת לימודי הנדסה או תחומים אקדמאיים אחרים ולכן יש לוודא כי ניתן להירשם אליו כסטודנטים חיצוניים או אילו מכללות מציעות קורס זה במסגרת לימודי תעודה או השלמה.

אוטומציה תעשייתית- התאמה למקצועכל הקשור אל תחום המערכות אוטומטיות המיועדות לתעשייה הופך חיוני יותר ויותר מדי שנה שחולפת. הטכנולוגיה שהשתכללה הביאה לכך שייעול תהליכים על ידי מערכות אוטומטיות הפך למוסכמה בתעשייה. לכן, רבים בוחרים בקורס אוטומציה תעשייתית מתקדמת אשר מכין אותם לכל הקשור אל מערכות אלו. למרות הפופולאריות של התחום והדרישה למהנדסים ואנשי מקצוע אשר מכירים את כל הקשור במערכות אלו, חשוב להבין כי לא כל אחד מתאים לתחום זה. אם אתם מתעניינים במכונות, בקרים, מערכות בקרה, ווסתים אשר אחראים על מהירות הייצור, שרתים, תקשורת של מרכיבים שונים בייצור וכל הקשור אל אחזקה שלהם, קרוב לוודאי שאתם מתאים לתחום זה.

קורס אוטומציה בתעשייה- חשוב לדעתישנן מתכונות שונות של קורסים באוטומציה תעשייתית ולכן השעות בין קורס אחד למשנהו משתנות וכן היקף התכנים של הקורס. אם מדובר על קורס חיצוני, מדובר על קורס אשר נמשך לא פחות משמונים שעות (אקדמאיות) וישנם קורסים אשר מגיעים להיקף של 150 שעות. חלק מהמכללות מציעות קורס זה במתכונת ערב מספר פעמים בשבוע ואילו אחרות מציעות מתכונת של יום שלם. אם מדובר על קורס כחלק מלימודי הנדסה או כל תואר אחר, בדרך כלל מדובר על קורס אשר מורכב משני חלקים. הראשון יהיה העברת החומר העיוני על ידי מרצים ואילו החלק השני יהיה מהתנסות במעבדה. נקודות הזכות של קורס זה הם בדרך כלל 2.5 השעות השבועיות האקדמאיות בדרך כלל מסתכמות בארבע שעות.

נושאי הלימוד בקורס


  • פניאומאטיקה- כל אחד אשר מעוניין להשתלב בעבודה המערבת מערכות אוטומטיות תעשייתיות חייב לדעת כי אמצעים רבים המיועדים להפעלה במערכות אלו מתבססים על יחידות הפועלות על חשמל, הידרואליקה ופניאומאטיקה. לכן טבעי שנושא זה יהווה את אחד הנושאים המרכזיים בקורס. כאן התלמידים ילמדו קורס מבואות חובה על מערכות שונות של אוויר דחוס אשר יכללו מושגים ותהליכים, הכל אודות תכנון של מעגלים פניאומאטיים, תקני איזו הקשורים לתחום, חישובים שונים, בחירה נכונה של אביזרים, הכל אודות רשתות אוויר למפעלים ועוד.
  • הידראוליקה- כן הסטודנטים ילמדו מה הם רכיבים הידרואליים, מה תפקידם במערכות אוטומציה תעשייתיות, הכל אודות חלקים שונים, כמו למשל מנועים הידרואליים, סוגים שונים של משאבות ומיני שסתומים. בנוסף, הסטודנטים ילמדו כיצד לקרוא שרטוטים הקשורים אל התחום.
  • מערכות פיקוד חשמליות- הסטודנטים ילמדו כיצד לתכנן מעגלים של מערכת אוויר דחוס וסוגים נוספים של מעגלים בהם יכולים להשתמש במערכות אלו.
  • בקרים- לאורך הקורס הסטודנטים ילמדו אודות בקרים שונים ומעגלים המחוברים אליהם. הם ילמדו קורס מבואות חובה אודות בקרה ספרתית וסדרתית, הכל אודות בקרים המיועדים במיוחד לתעשייה, תכנות בקרים ועוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה