בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

לימודים


מרבית הצעירים בישראל מבינים את החשיבות שברכישת מקצוע או תואר אקדמי להשתלבות מהירה בשוק העבודה. מקומות עבודה רבים בישראל מציעים משרות לבעלי תואר אקדמי או בעלי תעודת מקצוע ולכן צעירים וצעירות המעוניינים במשרות המבוקשות פונים ללימודים באחד ממוסדות הלימודים השונים. בחירה של תחום הלימודים תלויה בגורמים רבים וצעירים רבים בוחרים לפנות לייעוץ מקצועי על מנת לקבל את התמונה הרחבה אודות אפשרויות הלימודים שעומדות בפניהם בהינתן תנאי הקבלה של המוסד, משך הלימודים והמצב בשוק העבודה.

ייעוץ לימודים מקצועי

ייעוץ לימודים מקצועי ניתן למועמדים ללימודים המתלבטים באשר לעתיד שלהם. המטרה של ייעוץ מקצועי היא לבחון את ההתאמה של המועמד ללימודים מכל האספקטים הקיימים ולהמליץ לו על הלימודים המתאימים לו ביותר. את הייעוץ המקצועי ניתן לבצע בכמה מסגרות ובהם במסגרת העזרה לחיילים משוחררים בהם מקבלים החיילים המשוחררים הכוונה מקצועית על ידי אנשי מקצוע וכן על ידי מכוני מיון אשר בוחנים את התלמידים מבחינה אישיותית ותחומי עניין אשר לפיהם מגבשים המלצות על תחומי הלימודים המתאימים להם.

לימודים אקדמיים

לימודים אקדמיים הם לימודים לקראת תואר ראשון האורכים לוב כשלוש שנים. מועמדים ללימודים אקדמיים נדרשים לעמוד בתנאי קבלה הכוללים ציון סף בבחינות הבגרות וציון בבחינה הפסיכומטרית. את הלימודים האקדמיים בתחומים השונים מקיימים מוסדות הלימודים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובהם האוניברסיטאות המובילות בארץ והמכללות השונות.
עם סיום הלימודים האקדמיים מקבל התלמיד תעודת תואר ראשון עמה הוא יכול להמשיך ללימודים מתקדמים לתואר שני או לצאת לשוק העבודה. תחומי לימודים מסוימים המעניקים תעודת מקצוע לבוגרים שלהם הם לימודי ההנדסה, לימודי המשפטים, לימודי החשבונאות ועוד שבסופם נדרש הסטודנט לעמוד במבחני לשכה ולעבור עבודה מעשית שמקנה לו את האפשרות לעסוק בתחום כבעל מקצוע.

לימודים מקצועיים

לימודים מקצועיים הם לימודים לקראת תעודת מקצוע בתחומים ספציפיים מאוד. לימודים מקצועיים הם לרוב קצרים יותר מלימודים אקדמיים ואורכים עד שנה בממוצע. את הלימודים מקיימים מכוני הלימודים המקצועיים ובסופם מקבל הבוגר תעודת מקצוע אתה הוא יכול לעבוד מידית בשוק כבעל מקצוע. בין הלימודים המקצועיים המבוקשים שניתן למנות בתקופה האחרונה הם לימודי טבחות וקונדיטוריה, לימודי בניית אתרים, לימודי תקשורת ועוד.

השתלבות בשוק העבודה

למרות שהערך של לימודים הוא גבוה וכמעט הכרחי על מנת להשתלב בשוק העבודה הישראלי, לא כל הבוגרים של הלימודים משתלבים מידית בסיום הלימודים בשוק העבודה בתפקידים הנחשקים על ידם. חיפוש עבודה והשתלבות בשוק העבודה הוא תהליך מורכב הכולל הכנה מוקדמת כמו מיתוג עסקי ואישי של המועמד להעלאת הרלוונטיות שלו בחברות המובילות. ביצוע מיתוג עסקי ברשתות חברתיות להגברת הרלוונטיות של המועמד למשרות הנחשקות ועוד.
לסיכום, לימודים הם ההתחלה האופטימלית לבניית קריירה והשתלבות בשוק העבודה הישראלי לעתיד טוב ובטוח הכולל יציבות כלכלית ועל מנת להצליח וללמוד את המקצוע הנכון, מומלץ לקבל המלצות וייעוץ של בעלי מקצוע להכוונה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה