בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

לימודים ונורמה


בעולם של היום אין יותר מדי מנוס, או דרך להימנע מלימודים גבוהים. אם פעם ההורים שלנו התקבלו למשרות ללא צורך בתואר ראשון, אלא פשוט התברגו והחלו לטפס במדרגות המשרות, הרי שהיום רוב המקומות דורשים תנאי קבלה של תואר ראשון לפחות, אפילו אם הוא תואר כללי. כיום תואר ראשון פותח דלתות רבות וסוגר הרבה דלתות למי שאינו מחזיק בו. עקב נתונים אלו רוב האנשים נוטים להשקיע שנים אחדות לטובת השגת התואר רק לשם החזקה בו ככלי ולא בהכרח תוך עניין אמיתי בתחום.

אינדיבידואליות

לסיבה הנ"ל יש שני סוגים של תגובות. מצד אחד ניתן להסתכל על עובדה זו באור חיובי כיוון שהיא  גורמת לאנשים כן להרחיב את עולמם וכן מכניסה שכל ודעת,  אך מצד שני יש להימנע מהשגת תואר רק לשם השגת תואר או מתוך פחד ללכת נגד הזרם. אנשים רבים ללא תואר גם מוצאים את דרכם בעולם וכיוון שאנשים שונים האחד מהשני, אין דרך מסוימת שמתאימה לכולם. לכן אם אתה מזוהה עם סוג האנשים שמרגישים שלימודים ארוכים אינם בשבילם, דע שזה  לגיטימי וצא למצוא את דרכך.

אלטרנטיבות

לימודים לאחר צבא אינם חייבים להיות במסגרת של תואר, אינם בהכרח חייבים לקחת תקופה של כשלוש ויותר שנים מחייך, או לדרוש השקעה אינסופית של שעות לימודים. לימודים ניתן להשיג גם במסלולים מקוצרים, לימודי ערב המאפשרים לשלב עבודה, או לחילופין ניתן ללכת לקורסים קצרי מועד, קורסים של תקופה קצרה כגון מספר חודשים או לחילופין כן קורסים של שנה אך בעצם מדובר במפגש בשבוע, כך שהשגרה הקיימת כמעט ולא נפגעת. בכל אופן תמיד כדאי לבדוק את האופציות השונות פר השיקולים האישיים והשונים בין כל אדם ואדם.

יש ויש

להבדיל מכל מה שנאמר עד כה, ישנם אנשים שמאוד מפוקסים על ייעודם המקצועי ויודעים בדיוק במה ברצונם לעסוק.  לדוגמה יש אנשים שכבר מגיל קטנות רצו להיות עורכי דין לטובת ייעוץ משפטי בחינם לאוכלוסייה נזקקת. ייעוץ משפטי בחינם הוא היעד שלהם ועל כן ברור להם שמסלול הלימודים שלהם יפנה לנתיב של עריכת דין. בכל אופן אם אתה כן מהאנשים שיודעים מהי השאיפה הלימודית שלו, או אם אתה מהסוג השני שמרגיש שהליכה בתלם אינה בשבילו, חשוב שתהיה קשוב לעצמך ואל תיתן לנורמה להכתיב את דרכך.

מקור

גם אם אתה יודע מה הכיוון שלך ומאז ומתמיד היה ברור לך, רגע לפני שקופצים למים ומתחייבים למספר שנים ללימודים, חשוב שתביט פנימה ותישאל את עצמך בכנות מהו מקור הבחירה. לא פעם אנשים חושבים שהם יודעים מה ברצונם ללמוד, אך הם כבר שכחו שבעצם מה שמניע אותם זה להיות כמו אחד מההורים, או שהם בתחרות עם האח הגדול. אם הסיבות הן אכן חיצוניות, כדאי לעבור שוב על הבחירה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה