בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 3 בפברואר 2013

לימודים להדרכה באומנות


כשרון אמנותי יכול להפוך למקצוע, כאשר בהרבה מן המתנ"סים דרושים מדריכים בחוגי אמנות מגוונים, כדי להעביר קורסים עבור ילדים ומבוגרים כאחד בשעות אחר הצהריים בצורה חווייתית ומהנה, כאשר נדרשת מהמדריכים הן יכולת אמנותית והן תקשורת טובה והעברת מסרים בצורה אפקטיבית ונעימה.
קיימים מספר מוסדות לימודים אשר, ניתן דרכם לקבל תעודה של מדרכי אמנות, כאשר במסגרתם  תלמדו שיטות עבודה שונות, כך שתוכלו להציע בסיום לימודים אלו, מגוון של אפשרויות חוגים שבהם תוכלו לשמש כמדריכים, כאשר כדאי ורצוי כי יהיה לכם ניסיון בכל תחום שאותו אתם תעבירו כדי שתעשו זאת על הצד הטוב ביותר.
עבודה עם ילדים שונה לגמרי מאשר עם מבוגרים ולכן, אתם צריכים לבחון עם איזה אוכלוסייה אתם רוצים לעבוד, שכן רמת הדיוק הנדרשת בעבודה עם ילדים היא הרבה יותר נמוכה, ומה שחשוב יותר הוא לדאוג שהם ייהנו מעצם העשייה של עבודת האמנות ומלאכת היד ואילו בעבודה עם מבוגרים תצטרכו להציג רמה גבוהה של ידע ומיומנות.
בחלק מהמתנ"סים עורכים יריד חוגים, שבו אתם תוכלו להציע את הקורסים שאתם יכולים ורוצים להעביר, כאשר באם בחרתם לעסוק בתחום זה כמקצוע, נראה כי יהא עליכם לעבוד בכמה מתנ"סים במקביל, שמרבית הפעמים לא תוכלו לקבל את כל העבודה באותו מתנ"ס, שכן לוקחים כמה מדריכים מתחומים שונים.


פתיחת עסק להדרכת חוגיםלימוד אמנות ניתן ללמוד במסגרת תואר ראשון או בקורסים שונים, כאשר כדי לפתוח עסק עצמאי לא חייבים תואר ראשון אלא גם תעודת מדריכה לאמנות תהיה מספיקה, שכן, המטרה היא שתדעו ותכירו מגוון של אמנויות ומלאכת יד, ולכן  במקרה הזה, פחות חשוב התואר, יותר הכישרון, המוטיבציה והיכולת האישית.
כדי לפתוח עסק להדרכת חוגים באופן פרטי, חשוב יהיה לאתר מדריכים מעולים, שכן העסק יכול לקום וליפול רק בשל כוח האדם המועסק בו, ולכן הניסיון שרכשתם בקורס להכשרה כמדריכים עשוי לסייע לכם בעת בחירת המדריכים שיפעילו את הקורסים השונים עבור ילדים ומבוגרים.
יש לשכור מקום שבו ניתן יהיה להעביר את החוגים, כאשר ככל שתבחרו במיקום מרכזי יותר, כך בהתאם תהיה העלות החודשית ולכן יש לקבוע את התקציב מראש, כדי שלא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מתחייבים כלפי עלויות שאין ביכולתם לעמוד בהן.
בנוסף, יש לרכוש ציוד מתאים וחומרי לימוד, כך שמדובר בהשקעה כספית גבוהה למדי, ולכן כדאי לשקול לקיחת שותף או כמה שותפים כדי שתוכלו לחלוק בהוצאות בינכם כמו גם ברווחים וזאת בהתאם למידת ההשקעה של כל שותף ושותף שכן, אחרת זה עלול להיות סיכון כספי גבוה מכפי שתכננתם.
יש לכלול בכל בניית עסק את הוצאות הפרסום, השיווק, עלויות קבועות והוצאות שכר למדריכים ולכן יש לבנות תכנית עסקית מסודרת כדי למנוע תקלות ובעיות בלתי צפויות בדרך להקמת עסק מצליח ורווחי.

אין תגובות:

פרסום תגובה