בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 28 בינואר 2013

קורס השתלמויות למורי דרך:


מדינת ישראל נמצאת באחד הצמתים הגיאוגרפיים והפוליטיים החשובים בעולם. כבר בימי קדם נודעה חשיבות רבה למיקום הגאוגרפי של ארץ ישראל. מיקומה בחיבור שבין שלוש היבשות החשובות של העולם העתיק – אסיה, אירופה, ואפריקה, גישתה לחוף הים התיכון ולים סוף, הפכו אותה למוקד לנסיונות השתלטות מצד כל שליטי העולם העתיק. מלחמות וכיבושים אינספור, עמים שונים ומגוונים, ותרבויות שהתחלפו לבלי הפסק, הפכו את איזור ארץ ישראל לספר היסטוריה פתוח של העולם כפי שהתקיים באלפי השנים האחרונות. החל מתקופת השומרים, עבור דרך הבבלים, היוונים הרומאים הביזנטים וכלה באימפריה העות'מאנית והשלטון הבריטי. מסעות הצלב, השלטון המוסלמי, וכמובן ההיסטוריה היהודית שהתקיימה בארץ ישראל ללא הפסק ותולדותיה שזורים כחוט השני בדברי ימי הארץ הזאת. כל אלה השאירו את חותמם בכל פינה ואתר בארץ הזאת. עובדה זו הפכה את ארץ ישראל לאחד המקומות המתויירים והמטיילים בעולם. למרות גודלה הקטן יחסית עשירה ישראל בשרידי ההיסטוריה האנושית, ואתרים ארכיאולוגים נמצאים בה כמעט מתחת לכל אבן ועץ רענן. התיירות ההמונית ואהבתם של הישראלים לטיולים בטבע, הביאה לביקוש גדול ומואץ לאנשים אשר יוכלו להדריך וללמד את התיירים והמטיילים הרבים על כל מה שנראה לעין.

מורה דרך – מקצוע לחיים

התפתחותו של המקצוע החדש אפשרה לאנשים רבים שאוהבים לטייל, להפוך את אהבתם למקצוע ממנו ניתן להתפרנס בכבוד, תוך שילוב של הנאה ועבודה. מוסדות אקדמיים רבים החלו לשלב את לימודי הוראת הדרך כחלק בלתי נפרד ממערכת הלימודים שהם מציעים לבאים בשעריהם. אולם מסגרת הלימודים הבסיסית, המעניקה את הידע הבסיסי במקצוע, ברב המקרים אינה מספיקה. מעצם אופיין של הארכיאולוגיה וההיסטוריה כמדעים אקדמיים המתפתחים ומשתנים ללא הרף, תגליות חדשות  ממצאים ארכיאולוגים, ומחקרים היסטוריים עדכניים, מביאים לשינוי בידע ולהרחבתו. אתרים חדשים מתגלים ללא הרף, ומידע עדכני נוסף בכל רגע נתון למאגר הידע הנצבר באקדמיה לגבי ההיסטוריה של ישראל. כל אלה מצריכים התעדכנות מתמשכת ובלתי פוסקת מצד מורי הדרך. גם הדרישות מצד המדינה וארגוני הגג של מורי הדרך משתנות ללא הרף ומציבות רף חדש בכל פעם שבה מתבצע שינוי. נהלי עבודה, דרכי התנהגות ודרישות מחמירות לרמה מקצועית גבוהה הביאו את המקצוע למצב בו מורה הדרך כבר איננו אותו חובב טיולים מלפני כמה עשורים, אלא איש מקצוע אמיתי ובר סמכא בכל הנוגע לטיול ותיירות.
כתוצאה מהדרישות הגבוהות החלו מוסדות לימודים לקיים השתלמויות מורי דרך, המאפשרות להם להתעדכן ולהתחדש בכל מה שקשור לתחום עבודתם. במסגרת ההשתלמויות יוכלו להתעדכן במחקרים האחרונים ובתגליות האחרונות. בנהלי העבודה החדשים שאולי נדרשים כעת ולא נדרשו בעבר, דרכי הדרכה והוראה חדשות שאולי יקלו על עבודתם ועוד. מעבר לכל מה שנאמר מוכרות ההשתלמויות  למורי הדרך לצורך גמול השתלמות, וזאת כמובן במידה ובוצעו במוסדות המוכרים לשם כך על ידי המדינה 

אין תגובות:

פרסום תגובה