בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 20 בינואר 2013

מדעי המחשב


תחום המחשבים הוא תחום מבוקש מאז ומתמיד, אך בשנים האחרונות הצורך באנשי מחשב מקצועיים הוא אדיר. הסיבה לכך ברורה, אנו חיים בעדין טכנולוגי ודיגיטלי וההתפתחויות בתחום הם על בסיס יומיומי. על כן, לימודי מדעי המחשב הם לימודים מבוקשים מאוד. בתום הלימודים נפתחות דלתות תעסוקה רבות עבור הסטודנט. אם אתם אוהבית טכנולוגיה ומחשבים, אוהב לרדת לפרטים הקטנים של המכונה אז כנראה שהגעתם למקום הנכון. לימודי מדעי המחשב הם בהחלט בשבילכם.


מדעי המחשב-תואר ראשוןהטכנולוגיה של היום מציעה חידושים בתחומים רבים, בעיקר בכל הקשור לאינטרנט, מערכות מחשב תוכנות ואפליקציות. עולם המחשוב הוא עולם נרחב ביותר. ניתן ללמוד תואר ראשון במקצוע מדעי המחשב אשר מקנה לסטודנט את כל הידע הדרוש על מנת להכיר את עולם המחשב. לימודים אילו מתאימים לאנשים עם חשיבה אנליטית ולוגית וכמובן גישה ואהבה למחשבים. תנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסד הלימודי הרלוונטי, אך ברוב המקים נדרש ציון פסיכומטרי וממוצע בגרויות גבוה.
במהלך הלימודים מפתחים הסטודנטים חשיבה מתמטית בקורסים שונים כגון: סטטיסטיקה, רשתות מחשבים, שפת תכנות,מערכות הפעלה, בינה מלאכותית ועוד. הסטודנטים לומדים לפתח תוכנה, לפתור בעיות טכניות , לפתח אלוגריתמים ועוד כלים רבים המכינים אותם לשוק העבודה. התואר נמשך כ-3 שנים כאשר ניתן לשלב חוגים נוספים לצד מדעי המחשב כמו כלכלה או מנהל עסקים. סוגי העבודה המתאימים לבוגרי התואר הם רבים ולא מחייבים קשר בלעדי אל מחשבים אלא גם אל תחומים נוספים.


שוק העבודההביקוש לבוגרי תואר מדעי המחשב הוא גדול על כן האפשרויות לתעסוקה הן רבות למדי. כמובן שהשתלבות בתחום ההייטק היא מתבקשת. בוגר התואר יכול לפתח תוכנות, לתמוך ולתחזק מערכות מחשב ורשתות מחשבים ועוד. תנאי המשכורת נחשבים למצויינים בתחום. ישנה העדפה בעולם הייטק לאנשים אשר יש להם הכשרה רחבה בתחום מערכות המחשוב השונות, ואף מתגמל אותם כראוי. גם ניסיון כמובן מגדיל את הערך של העובד, אך תואר בתחום מקנה יוקרה מסויימת. בניגוד לעובד שמגיע ללא הכשרה כה רחבה בתחום מערכות המחשוב ויישומי המחשב.
לפני קבלת החלטה על מסלול לימודים נהוג לקחת בחשבון את הביקוש בשוק העבודה של אותו תחום התמחות. מהבחינה הזו, לימודים של מדעי המחשב פותחים דלת באופן די ידוע מראש לאחד הארגונים או החברות. הלימודים התיאורטים, לצד היכרות מעשית מלאה עם הפיתוחים הטכנולוגים החדשים של השוק, מבטיחים כניסה מהירה והשתלבות חלקה במקום עבודה מצויין. אפילו בבתי הספר מבינים את חשיבותו של המקצוע ומתחילים לחלחל לתלמידים הצעירים את העקרונות העומדים מאחורי שפת המחשב.


רגע לפני בחירהאם אתם עדיין מתלבטים רצוי שתחקרו את הנושא לעומק ואת האפשרויות העומדות לפניכם במכלללות השונות. ישנם מכללות ואוניברסיטאות רבות המציעות מסלול לימודי המחשב כאשר כל מכללה נותנת את הדגש הייחודי לה.

אין תגובות:

פרסום תגובה