בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 13 בינואר 2013

מה תוכנית הלימודים שלך?


אחת הצמתים החשובות הנמצאות בחייו של אדם היא בחירת מסלול לימודים מתאים. אחרי המסע המוכר של בגרויות, השירות הצבאי, הטיול הגדול מגיע הרגע בו אתם נדרשים להחליט על המשך עתידכם. יש כאלה שעוד בהיותם ילדים קטנים תמיד ידעו מה הם רוצים להיות, וחלום זה ממשיך לנתב אותם בדרכם גם בבגרותם. אחרים מחליטים על סמך המגמות השונות בשוק, להירשם למסלול לימודים שלאוו דווקא היו בוחרים בו מראש. כך או אחרת כדאי לכם לעצור, להשקיע כמה רגעים ולהבין מה מסלול הלימודים הנכון עבורכם.

תמיד ידעתי ש...


כולנו יודעים בתוך תוכנו במה אנחנו טובים ומה אנחנו הכי אוהבים לעשות. במשך השנים רצונות וכישורים שונים התקהו/נעלמו, שכן לא תמיד קיבלו מענה חיובי מהסביבה. נסו לחזור במחשבתכם אל הידיעה הזו שליוותה אתכם מילדות ולהשלים את המשפטים הבאים כגון: "תמיד ידעתי שאני... הדבר הכי טוב שאני יודע לעשות הוא...". תוך כדי כך נסו להיזכר באותן תכונות ויכולות מהותיות המרכיבות את אישיותכם. אין מדובר ברשימת מכולת כדוגמת מגה מבצעים, אלא, רשימה אישית המאפיינת אתכם ויכולה לכוון אתכם אל עתידכם .

להפוך תחביב למקצוע


לא תמיד התכונה או היכולת המאפיינת אתכם תוכל להובילכם לבחירת עתידכם המקצועי. הכוונה היא לא מבחינת מסלול לימודים מתאים שכן כיום ניתן למצוא מערכי הדרכה ושיעורים שונים כמעט לכול תחום. הכוונה היא דווקא מתוך הצד האישי שלכם. לעיתים אהבתכם לבניית רובוטים בילדותכם יכולה להוביל אתכם ללימודים גבוהים מתחום הרובוטיקה וההנדסה, אך העומס הרב והדרישות הגבוהות בתחום יכולות להשכיח מכם את אשר אהבתם. אתם אוהבים רובוטים, אך לא ברמה כזו שמצריכה אתכם לחלום עליהם השכם וערב ללא סוף.

המציאות הכלכלית


לימודים אקדמאיים דורשים הכנה כלכלית מתאימה. שכר הלימוד במרבית המוסדות האקדמאיים זהה, אך ישנן מקצועות לימוד בהם יש הוצאות נוספות שאינן ניתנות לצפייה מראש, כגון רכישת ציוד מתאים כדוגמת מחשב גרפי, תוכנות מתאימות, תשלום עבור חלקים לפרויקטים מתחום המכאניקה ועוד. כל אלו יכולים לדרוש מקורות מימון נוספים במהלך שנת הלימודים ורבים מהסטודנטים נאלצים לעבוד שעות רבות בכדי לממן זאת. הכנה מוקדמת של מקורות מימון תאפשר לכם להשקיע את מירב המאמצים בלימודכם ולא בעבודות מזדמנות .

ללמוד תוך כדי תנועה


לא תמיד חייבים לצאת ללימודים גבוהים. יש כאלה שמעדיפים לרכוש את השכלתם תוך כדי השתלבות בתחומי מקצוע שונים, ולטפס בסולם הדרגות תוך כדי השתלבות במערכת. קופאית דלפק לדוגמא יכולה לקבל תחת תחומי אחריותה את תחום מגע מבצעים לתינוקות , להטיב לבצע תפקידה בצורה מקצועית וראויה ובכך לסלול את דרכה אל קידום במחלקה. יתרה מכך יש פעמים ודווקא ניסיון החיים המקצועי עולה על כול תובנה או נוסחא שנלמדה במשך שנים - שנאמר אין חכם כבעל ניסיון.

אין תגובות:

פרסום תגובה