בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 12 בינואר 2013

מה כדאי לדעת על לימודים במכללות?

סטודנטים רבים בישראל בוחרים ללמוד במכללות לקראת תואר ראשון או שני. קיימות מכללות רבות ואיכותיות בכל רחבי הארץ אשר מציעות מבחר רב מאד של מסלולי לימוד וכן כיתות קטנות יותר מאשר באוניברסיטאות, קמפוסים ידידותיים, יחס אישי לתלמידים וסגל מקצועי ובעל ניסיון. בין המכללות השונות קיימות מכללות פרטיות בהן שכר הלימוד גבוה יותר מאשר באוניברסיטאות וכן מכללות אשר שכר הלימוד בהן הוא בדיוק בגובה שכר הלימוד באוניברסיטה.
בנוסף, קיימות מכללות רב תחומיות אשר מציעות מסלולים לימוד בתחומים רבים ומגוונים בהן ניתן לשלב בין שני תחומי לימוד ולעתים אפילו יותר. לצד המכללות הללו קיימות גם מכללות אשר מתמחות בתחום לימוד אחד או כמה תחומים דומים כגון חינוך והוראה, אומנות, חינוך גופני או הנדסה. בין אם אתם בוחרים במכללה המתמחה בתחום מסוים או במכללה רב תחומית יש כמה דברים שכדאי על לימודים במכללות לפני שמחליטים לאיזו מכללה להירשם.

המלצות על מכללות


בזמן שאתם מתעניינים בנושא של לימודים במכללות כדאי תמיד לשאול אנשים שכבר למדו במכללות או שלומדים כרגע במכללה מה הם חושבים על המכללה בה הם לומדים או למדו והאם הם ממליצים ללמוד בה. כדאי לשאול אותם על המרצים השונים, על איכות העבודה של אגודת הסטודנטים, על המתקנים השונים והספריות בקמפוס וכמובן על רמת הלימודים. מידע נוסף לגבי מכללות והתחומים השונים הללו ניתן למצוא גם באתרי האינטרנט של המכללות השונות ובמזכירויות של החוגים השונים בכל מכללה.

ימים פתוחים


לפני שאתם מחליטים סופית בנושא לימודים במכללות כדאי תמיד לבקר בקמפוס של המכללה או המכללות בהן אתם מעוניינים ולהתרשם באופן אישי מהאווירה במקום. רבות מן המכללות מציעות ימים פתוחים מאורגנים בהם ניתן לעשות זאת. במסגרת הימים הפתוחים הללו תוכלו להיפגש גם עם יועצי לימודים שמייעצים בנושא של לימודים במכללות וכן להיפגש עם סטודנטים הלומדים את התחום בו אתם מעוניינים ואשר יכולים לחלוק אתכם ידע וניסיון שיעזרו לכם לקבל החלטה.

מכללות בארץ


מכללות שונות בארץ ידועות בהקשר של ההתמחות שלהן או היתרונות שלהן, למשל, המכללות בית ברל, סמינר הקיבוצים ולוינסקי ידועות בלימודי החינוך שלהן, מכללת וינגייט ידועה בתחום החינוך הגופני, מכללת רופין מציעה מסלול מיוחד של לימודים תת ימיים והמכללה למנהל ידועה בתחום של מדעי החברה. בנוסף קיימות מכללות רבות אשר ידועות במסלולי הלימוד המגוונים שלהם והיחס הטוב לתלמידים כמו מכללת אחוה, מכללת ספיר, מכללת תל חי, מכללת עמק הירדן, מכללת תל אביב יפו, המכללה האקדמית נתניה ועוד ועוד.

לימודים במכללות מכילים יתרונות רבים ומהווים דרך מצוינת להתמחות בתחום שמעניים אתכם בחיים ולרכוש מקצוע. בנוסף, מכללות רבות מציעות שירותים נוספים המסייעים לסטודנטים בזמן הלימודים לצד יחס ידידותי וחווית לימודים מהנה והן בהחלט מהוות אופציה ראויה ומוצלחת ללימודים אקדמאים. 

אין תגובות:

פרסום תגובה