בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 12 בינואר 2013

לימודים


כל מי שרוצה לפתח קריירה ,צריך באיזה שהוא שלב בחיים , להחליט איזה מקצוע הוא צריך לרכוש. ההחלטה נעשית בדרך כלל לאחר השרות הצבאי. לא תמיד ברור לו מה הוא רוצה ללמוד. ההחלטה היא קשה ולא תמיד מוחלטת. יש מבחר עצום של תכניות לימודים ומקצועות במגוון גדול של בתי ספר. לא תמיד יש לסטודנט את היכולת להבין עד הסוף, אם המקצוע אותו הוא בוחר מתאים לו. לעיתים הוא יגלה לאחר תחיל הלימודים שהכיוון שלו היה מוטעה. ואז הוא חייב להתחיל הכול מהתחלה, וללמוד מקצוע חדש.ישנם מכונים שונים שעוזרים למי שמתלבט לבחור. במכונים הללו עובדים בעלי מקצוע מהתחום שיכולים לתת חוות דעת מתאימות לכל מי שזקוק.הם פתחו כל מיני מתכונים לניתוח נתונים שונים על הנבדקים. יש צורך לעבור מבחנים מסוימים . ניתוח תוצאות המבחנים ושיחה עם הנבדק יכולה לתת לו כיוון כללי לאיזה מקצוע הוא מתאים וגם להמליץ על מקומות לימוד כאלה ואחרים.

מוסדות להשכלה גבוהה


לימודים להשכלה גבוהה קיימים במקומות רבים בארץ. יש כמובן את האוניברסיטאות השונות .את הטכניון . הטכניון הוא מוסד ללימודי מדעים מהמובילים בעולם, ובוגריו מועסקים בחברות טכנולוגיה גדולות ומובילות בארץ ובעולם. יש את המכללות השונות שבחלקם לומדים לימודי נישה וחלקם כלליות. יש מכללות של לימודים בתחום המשפט.מכללות אלו מוציאות מבין כותלם מדי שנה עורכי דין המשתלבים בענף. מכללות להכשרות מורים. מכללות אלו הן ספקיות העיקריות לעתודת המורים בארץ.קיימות מכללות למנהל. בתי ספר לרפואה, ועוד רבים אחרים. לכל מוסד כזה יש את הייחוד שלו, את מסלולי הלימוד שלו ואת הפקולטות המובילות שלו. ישנם מוסדות להשכלה גבוהה שסטודנטים אוהבים ללמוד בהם בגלל האווירה החברתית הטובה בהם. בעיני סטודנטים רבים חיי חברה סטודנטיאליים הם לא פחות חשובים מהלימוד עצמו.  

בחירת מוסד ללימודים


ראשית , כל אחד שרוצה ללמוד צריך להחליט איזה מקצוע מתאים לו .ואיזה סוג של לימודים הוא רוצה. האם יש לו נטיות ריאליות או הומאניות. האם הוא בכלל רוצה לעסוק בתחום הפרסום. או אולי ללמוד מקצוע בתחום האמנות, הקולנוע, ועוד. לאחר בחירת כיוון כללי הוא צריך להחליט באיזה אזור בארץ הוא רוצה ללמוד. האם הוא רוצה לגור מחוץ לבית במגורי סטודנטים , או בכלל להמשיך לגור בבית הוריו. נכנס פה שיקול כספי מאוד נכבד. אם הוא רוצה ללמוד במוסד שיש לו לימודי המשך לתואר שני או שהוא רוצה בשלב ראשון ללמוד באותו מוסד רק תואר ראשון.מיהם המורים באותה פקולטה בה הוא מתעתד ללמוד. איזה מוניטין יש למוסד. בנוסף נכנס השיקול הכלכלי. כמה כסף צריך לשלם לכל שנה. מהם ההוצאות הנלוות. צריך להכניס למערכת השיקולים את כל הפרמטרים האלו, ואז להחליט באיזה מוסד לימודי רוצים ללמוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה