בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

קורס בודקי פוליגרף


תמיד תהיתם כיצד עובדת מכונת הפוליגרף ? מהי אמינותה של בדיקה זו וכיצד מבצעים אותה ? ובכן, בדיקת פוליגרף מחויבת להתבצע על ידי איש מקצוע אשר הוכשר לעבוד עם כלי זה ולבצע ניתוח נתונים מדויק. בדיוק לשם כך קיים קורס בודקי פוליגרף. נשאלת השאלה מהי בדיוק בדיקת פוליגרף וכיצד היא מבוצעת ? האם קיימות דרישות מיוחדות על מנת להתקבל לקורס בודקי פוליגרף ? והאם קיימת עבודה רבה בשוק בתחום זה ?

מהן בדיקות פוליגרף ?


בדיקות פוליגרף הינן בדיקות אשר מטרתן להציג האם הנבדק דובר אמת או משקר. המכונה פועלת על ידי חיבור מספר אלקטרודות לגוף הנבדק תוך כדי שהוא נשאל שאלות כן/ לא. תוך כדי התשאול נמדדים מספר פרמטרים גופניים כאשר בסופו של דבר מתקבל פלט ממוחשב ממכונת הפוליגרף. הפרמטרים אליהם מתייחסת מכונת הפוליגרף הינם: עלייה בלחץ הדם, שינויים חשמליים בעור, האצה בדופק, הזעה ועוד. פרמטרים אלו מעידים על פי תורת הפוליגרף האם האדם דובר אמת או שקר.

היכן לומדים קורס בודקי פוליגרף ומהם תנאי הקבלה ?


ניתן ללמוד קורס בודקי פוליגרף במספר מכללות בארץ אשר מאפשרות ללמוד קורס זה באופן עצמאי ללא תלות בלימודים מסוימים. בסוף הקורס מתקיים מבחן ולאחריו מקבלים תעודת הסמכה כבודקי פוליגרף שאיתה תוכלו לעבוד עם מכוני פוליגרף שונים. תנאי קבלה לקורס בודקי פוליגרף הינם 12 שנות לימוד וראיון קבלה אישי. חשוב לציין כי קיימת העדפה לסטודנטים אקדמאיים.

קורס בודקי פוליגרף- מה לומדים ?


קורס בודקי פוליגרף נחלק לשני חלקים: החלק התיאורטי והחלק המעשי. החלק התיאורטי כולל לימוד תורת התשאול והחקירה, תגובות הגוף למצבי אמת ושקר, שאלות הכנת הנבדק ומעבר לשאלות אמת ועוד. החלק המעשי מתייחס ללמידת מכונת הפוליגרף עצמה על כל חלקיה, אופן השימוש בה, משמעות הנתונים השונים וניתוח התוצאות. משך הקורס הינו כשנה כאשר בסיומו יקבל כל סטודנט תעודת בוגר קורס בודקי פוליגרף.
היכן ניתן לעבוד לאחר סיום לימודי קורס בודקי פוליגרף ?
באופן עקרוני קיימות שתי אפשרויות עיקריות ליישום לימודי קורס בודקי פוליגרף:
  • שירותי הביטחון - שירותי ביטחון כגון: משטרה, שב"כ ואפילו קציני ביטחון מבצעים בדיקות פוליגרף במהלך חקירות שוטפות של חשודים בביצוע עבירות שונות.
  • מכונים פרטיים לביצוע בדיקות פוליגרף - במקרים רבים נזקקים גורמים פרטיים לשירותי פוליגרף. לדוגמא: חברה אשר חושדת כי אחד מהעובדים גנב סכום כסף מבוים ומעוניינת להעבירו בדיקת פוליגרף. כמו כן, קיימות חברות אשר לצורך קבלת עובדים לעבודה מחייבים אותם לעבור בדיקת פוליגרף.
זכרו כי הדבר החשוב ביותר לווידוא מראש הינו קבלת תעודת הסמכה מוכרת, כיוון שבתחום זה רוב הסיכויים שתצטרכו להציגה פעמים רבות
ולסיום, ניתן לראות כי בודקי פוליגרף יכולים בהחלט להשתלב בשוק העבודה במגוון מקומות ואף להקים עסק עצמאי המתמחה בחקירות וליישם את לימודיהם. 

אין תגובות:

פרסום תגובה