בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

לימודי עיצוב אופנה


חולמים לעבוד עם הגדולים בתחום האופנה? רוצים שדגם של בגד שאותו עיצבתם יככב בחלונות הראווה של המותגים המוכרים? כנראה שלימודי עיצוב אופנה זה המקום עבורכם. תעשיית האופנה הינה תעשייה בה מועסקים רבים החל מהתופרים של הבגדים, מגפיים, מעילים ואקססוריז ועד לדוגמניות אשר מציגות את המוצר המוגמר על המסלול בתצוגת אופנה

תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי עיצוב אופנה משתנים בהתאם למסלול הלימודים בו בוחר אדם להתמקצע.
מסלול הלימוד לתואר אקדמי בתחום האופנה יכול להיות עד ארבע שנות לימוד במכללות השונות בתחום בארץ, כאשר אחת הבולטות בתחום הינה מכללת שנקר. חלק מן מוסדות הלימוד לתואר ידרשו מן המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות.

ישנם מבחנים שונים אשר נועדו לאמוד את הכישרון של המועמד לקבלה בתחום עיצוב האופנה כמו מבחני רישום ועיצוב אופנה. רבים מן מוסדות הלימוד מבקשים להגיע עם תיק עבודות מסודר בו ניתן לראות את הפוטנציאל והכישרון של המתמודד בעשייה יצירתית בתחום. השלב הסופי לרוב יכלול ראיון אישי עם כל מועמד , על מנת לסגור באופן הרמטי את התאמתו אל מסלול הלימודים לפי אמות המידה של מוסד הלימוד.

מסלולי לימוד


כאמור מסלולי הלימוד משתנים ממוסד אחר למשנהו. הבחירה ברמת ההתמקצעות של המועמד תלויה ברצונות ובשאיפות האישיות שלו בתחום עיצוב האופנה. המסלול הארוך ביותר בארץ הינו עבור תואר אקדמי בתחום עיצוב אופנה וכולל מסלול לימודים שנמשך לאורך ארבע שנות לימוד וכולל לימודים עיוניים כמו גם מקצועיים החל מהיכרות ראשונית עם הנושאים השונים שקיימים במסגרת עיצוב אופנה ועד להתמחות בתעשיית זו בארץ או מחוצה לה.

הרוב המוחלט של מוסדות הלימוד בתחום עיצוב האופנה יכללו גם פרויקט גמר שיציג את היכולות של הסטודנט לאחר קבלה של כלים ליצירה ועיבוד היכולות הללו עד לכדי מוצר מוגמר. ישנה אפשרות נוספת ללמוד לימודי עיצוב אופנה ולקבל תעודת מקצוע בגמר תקופת הלימוד. לימודים שאינם לתואר, נמשכים מספר סמסטרים , בדרך כלל ארבעה , בהם נחשפים הסטודנטים ללימודי אופנה בתיאוריה ועיצוב אופנה הלכה למעשה, יישום של לימודים מעשיים בהם מכינים את הסטודנטים להיקלט בשוק העבודה עם כמה שיותר כלים אשר נדרשים לשם קליטה במקום עבודה בצורה טובה.

בחירה של מוסד לימודים


הבחירה בלימודי עיצוב אופנה הינו משהו שטבוע עמוק בתוך האדם , מדובר בכישרון וצורך להביע את העצמי דרך סטייל שהינו אישי ואינדיווידואלי לגמרי. ישנה חשיבות מכרעת לבחירה במוסד לימודים מתאים כדי שידע לעבד את הכישרון הגלום לכדי יצירה שלמה שמציגה את החזון האופנתי של כל סטודנט.

בנוסף, חלק מן המוסדות האקדמאים בעלי קשרים מבוססים עם עסקים גדולים בתחום האופנה ודבר זה תורם לקשרי העבודה של הסטודנטים אשר מוצאים עבודה ביתר קלות לאחר היכרות מוקדמת עם הכישרון בתחילת דרכו.

אין תגובות:

פרסום תגובה