בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

קורס טכנאי מקררים


החלטתם שאתם מעוניינים ללמוד טכנאות מקררים ? אינכם יודעים היכן ניתן ללמוד תחום זה ? ובכן, טכנאות מקררים לכשעצמה הינה קורס הכלול במסלול לימודים בשם: טכנאות שירות לקירור ומיזוג אוויר. כך, יעניקו לכם הלימודים התמחות לא רק כטכנאי מקרר אלא גם כטכנאי מיזוג אוויר. קורס טכנאי מקררים כחלק מלימודים אלו כולל מספר נושאים הנלמדים כאשר הם נחלקים ללימודי בסיס כגון יסודות החשמל והאלקטרוניקה ועד קורסי התמחויות בטכנאות מקררים ביתיים ועוד. נשאלת השאלה: היכן ניתן ללמוד טכנאות קירור ומיזוג אוויר ? מה הוא החומר הנלמד בקורס ? והאם סיום הקורס מזכה בתעודה רשמית של טכנאי מקררים ?

כיצד בוחרים מוסד לימוד קורס טכנאי מקררים ?


לימודי טכנאות קירור ומיזוג אוויר נלמדים במספר מכללות מקצועיות או לחלופין בבית ספר המיועדים ללמידת מקצועות טכניים מסוימים. כאשר אתם מעוניינים לבחור במוסד לימודים ללמידת קורס טכנאי מקררים חשוב לוודא מספר דברים:
  • הכרה מטעם המועצה להשכלה גבוהה- חלק ממוסדות הלימוד בארץ הינם מוסדות אשר לא קיבלו אישור מן המוסד להשכלה גבוהה. אין זה אומר שלא ניתן ללמוד בהם, אולם התעודה שתקבלו אינה שוות ערך לתעודה ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.
  • וותק המוסד- דבר חשוב ביותר לבדיקה הינו הוותק של המוסד הלימודי. אין ספק כי מכללות וותיקות בעלות שם, הינן מקצועיות יותר מבתי ספר אשר רק נפתחו ועדיין לומדות את השוק.
  • סגל המרצים- מומלץ ביותר לבדוק מיהו סגל המרצים במוסד הלימודי. חשוב לבדוק כי מדובר באנשי מקצוע מוכרים בתחום טכנאי קירור ומיזוג אוויר.
  • טכנאי מקררים איכותיים יוצאי המוסד- הדרך הטובה ביותר לדעת האם מוסד לימודי לטכנאות מקררים הינו מוצלח הוא לברר עם טכנאי מקררים טובים ומצליחים היכן הם למדו והאם הם מרוצים. במידה ורוב טכנאי המקררים הטובים למדו במוסד מסוים, רוב הסיכויים שמוסד זה הינו מוצלח יותר על פני אחרים.

מה לומדים בקורס טכנאי מקררים ?


כנאמר לעיל, לימודי טכנאות קירור ומיזוג אוויר נחלקים לשני חלקים עיקריים: בשלב הראשון לומדים את הסטודנטים את יסודות האלקטרוניקה והחשמל. בשלב השני מתמקד הקורס בהכרת המקררים השונים, תקלות אפשרויות ותיקונים שונים, הכרות עם עולם המיזוג ועוד.

ומה לגבי תעודה ?


כל מוסד לימודי בו תלמדו קורס מקררים יעניק לכם תעודה כטכנאי קירור ומיזוג אוויר. אך כנאמר לעיל, תעודה מצד מוסד אשר מוכר המועצה להשכלה גבוהה ומוכר יותר לציבור הרחב, תשרת אתכם בצורה טובה יותר באם אתם מעוניינים להיראות מקצועיים יותר בפני לקוחותיכם.
ולסיכום, אין ספק כי קורס טכנאי מקררים הינו קורס מקצועי המעניק לכם תעודת איש מקצוע אשר תשרת אתכם אל מול לקוחותיכם בצורה מצוינת. רק זכרו כי מעבר לתעודה ולמקצועיות חשובה לא פחות האמינות ויחסי האנוש מול הלקוחות שלכם.

אין תגובות:

פרסום תגובה