בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

קורס עבודה בגובה


כל מפעל או חברה המעסיקים עובדים אשר כחלק מתפקידם עובדים בגובה מעל 2 מטרים או במקום בו קיימת סכנת נפילה כלשהיא מחויבים לשלוח אותם לקורס עבודה בגובה. הסיבה לכך שנדרשת הדרכה ספציפית לעבודה בגובה מיועדת למנוע אסון בו עלול העובד ליפול או להפיל בטעות עובד אחר או חפץ אשר עלול לסכן את אלו אשר אינם נמצאים בגובה. קורס זה נכלל בתקנות משרד התמ"ת ובמידה ומעסיק לא שולח את עובדיו לביצוע קורס עבודה בגובה הוא צפוי לקבלת עונשים הקבועים בחוק. במידה ולא שלח המעסיק את עובדיו לקורס עבודה בגובה והתרחש אסון, עלול אף המעסיק להיכנס לבית הסוהר.

היכן מתבצע קורס עבודה בגובה ?


קיימות שתי אפשרויות לביצוע קורס עבודה בגובה. הראשונה שבהן הינה ביצוע הקורס במקום אשר אינו מקום העבודה הטבעי של העובדים. האפשרות השנייה מתייחסת לביצוע קורס עבודה בגובה במקום עבודתם הטבעי של העובדים. אין ספק כי קורס עבודה בגובה במקום העבודה הטבעי של העובדים הינו יעיל יותר כיוון שהם מיישמים כבר מתחילת הקורס את כל החומר המעשי הנלמד בסביבת העבודה שלהם.

היכן ניתן ללמוד קורס עבודה בגובה ?


קיימות מספר חברות אשר מעבירות קורס עבודה בגובה.  חלק מן החברות הללו מתמחות בקורסי עבודה לגובה לצורכי עבודה בלבד. החלק האחר של החברות המכשירות לעבודה בגובה מתמחות בהעברת הקורס לצורכי עבודה ולצרכי פנאי כאחד. לדוגמא, אנשים אשר אוהבים לטייל בארץ בטיולי סנפלינג או טיולים אתגריים בגובה. מומלץ מאד לפני יציאה לטיול שכזה או לכל פעילות אתגרית בגובה, לעבור קורס עבודה בגובה.

מה לומדים בקורס עבודה בגובה ?


קורס עבודה בגובה מתייחס בעיקר לעבודה עם סולמות רגילים, סולמות שחילים, עבודה על פיגומים , גגות ותלולים. קורס עבודה בגובה המתייחס לאחד או שניים מהנושאים שצויינו יימשך יום אחד. קורס עבודה בגובה מלא הכולל את לימודי כל הנושאים הנ"ל יימשך כיומיים.

איך זה עובד ?


בתחילת התהליך תשב החברה עם המעסיק או האדם הפרטי המעוניין לעבור קורס עבודה בגובה על מנת להקשיב לצרכיו. על סמך נתונים אלו ועל סמך מספר המשתתפים בקורס, יקבע האם מדובר בקורס חד יומי או דו יומי ובאילו נושאים מומלץ להתמקד ולתת עליהם דגש. כבר בתחילת הקורס, יקבל כל עובד אמצעי מיגון: קסדה, מגני ברכיים ואביזרי בטיחות נוספים המחויבים ללבישה בעת עבודה בגובה. בסיומו של הקורס יקבל כל עובד תעודת הסמכה על ביצוע קורס עבודה בגובה.
וכטיפ חשוב לסיום: שימו לב כי לתעודת ביצוע קורס עבודה בגובה קיים תאריך תוקף, כך שבכל כמה שנים תיאלצו לבצע את קורס העבודה בגובה פעם נוספת על מנת לרענן את הנהלים. דרך מצוינת לזכור זאת הינה לבקש מן החברה אשר מעבירה לכם את הקורס ליצור עמכם קשר מעט לפני פגות התוקף של התעודה ולשים לכם תזכורת ביומן.

אין תגובות:

פרסום תגובה