בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 26 בדצמבר 2012

לימודים- איך בוחרים מקצוע?


כל סטודנט לעתיד שמסתכל על לוח שנה ורואה שחודש אפריל מתקרב ומתחילה הרשמה לשנת לימודים אקדמית נוספת מתחיל לחשוב (אם לא התחיל כבר קודם) מה ברצונו ללמוד. זוהי שאלה באמת כבדת משקל. לא פשוט לבחור. האם ללכת באמת עם הלב ולבחור בחוג אקדמי שלא בהכרח יתן מקצוע מיד עם סיום הלימודים? האם ללכת לחוג פרקטי שיתן מקצוע כמו משפטים או מחשבים? האם ללכת לכיוון הטכנולוגי או לכיוון ההומני? האם ללכת לכיוון טיפולי או שזה תחום שוחק מדי? באמת הרבה שאלות.


אז מה עושים? קודם כל- לא חייבים למהר (אלא אם כן אתם דוחי לימודים סדרתיים וכבר הגיע הזמן לבחור) תחשבו טוב עם עצמכם. לכו עם הנשמה שלכם. אם אתם נמשכים ללימודים שהם גם פרקטיים ויתנו לכם מקצוע- מה טוב, אך לא כל אחד מייד מעוניין במקצוע כזה כבר לפני תחילת הלימודים. זה גם בסדר. יכול להיות שהמקצוע האמיתי יגיע בעתיד כאשר תהיו בשלים יותר לכך. מותר גם לבחור לימודים שהם כרגע למטרת תואר ראשון. מכיוון שתואר ראשון נהיה דבר כל כך בסיסי היום, גם זו דרך. ללכת לתחום שמעניין אתכם ואת המקצוע האמיתי לרכוש מאוחר יותר בעזרת תוספת של קורס מעשי או פתיחת עסק כלשהו, או שבכלל ההתמקצעות תהיה לאחר לימודים לתואר שני. בסך הכל תואר ראשון נותן לרוב ידע בסיסי יחסית בתחום. אם רוצים להתקדם ולנהל צריך לימודים נוספים במסגרת כלשהי.


מבחינת התחום שמתאים לכם- אתם מכירים את עצמכם הכי טוב. אתם יודעים האם אתם אוהבים לטפל, האם אתם רוצים לעבוד עם קהל יעד של מבוגרים או ילדים, האם ברצונכם לעבוד במשרד או בחוץ, האם אתם מעוניינים בעבודה שכל יום דומה לאחרים או עבודה שצריך ליצור בה ולגוון. האם אתם אוהבים ליצור מול מחשב או ליצור בסטודיו.

באמת קיימים קריטריונים רבים לבחירת לימודים. ניתן להחליט שכן מוותרים בשלב זה על תואר ראשון ואתם רוצים ללמוד כבר עכשיו קורס שנותן לכם ידע פרקטי אך בתחום מצומצם. מי שלמשל מתעניין בכל התחום של האינטרנט שצומח ומתפתח ימצא בקלות קורסים למקצועות חדשים יחסית כמו מנהל מדיה חברתית או מקדם אתרים- מקצועות להם לא צריך בהכרח תואר אך צריך בהחלט יכולת שיווקית ותקשורתית טובה.


אז כל אחד באמת צריך רק לבחור. הימים על הלוח שנה מתקדמים. הזמן לא נעצר. בהחלט כדאי לעשות חושבים ולקבל החלטה. ההחלטה יכולה ללכת לכיוונים שונים, לאו דווקא לבחור כעת את המקצוע בו תרצו לעבוד כל חייכם. גם מי שבחר את המקצוע הפרקטי וכביכול מצא את מה שהוא רוצה לעשות- שום דבר לא בטוח. רבים עושים לאחר כמה שנים הסבה למשהו שונה ממה שעבדו בו עד כה. לרוב שונה מאוד, ממש הצד השני של קשת המקצועות. זה גם בסדר. כל אחד והמסלול שלו.  

אין תגובות:

פרסום תגובה