בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

לימודי ייננות


יינות הינם עולם שלם. ישנם שוחרי יין אשר מסתפקים בגישה לסיור ביקבים במקומות השונים בארץ ובעולם אשר מציעים כמו אטרקציות לאירועים טעימות ורכישת מידע על התחום שהם כה אוהבים, ישנם שוחרי יין אשר ישקיעו הון תועפות ברכישה של יינות מובחרים וציוד יקר עבור האכסון של היינות בצורה הטובה ביותר לשם השמירה על האיכות שלהם. הסוג השלישי של שוחרי היין ירצו להכיר אותו עוד מתחילתו, מן האדמה בה גדל הגפן ועד לתהליך הביקבוק של היין בבקבוקים לקראת יציאה לחנויות.

מה לומדים


כל מה שקשור לעולם היין. להיות יינן מצריך ידע רב בתחומים שונים כמו אקלים, כימיה כללית ואורגנית, טעימות יין בוטניקה, תהליכי ייצור, שיטות השקיה טכנולוגיה, סוגי יינות, יישון ואכסון, סומלייה, יינות כשרים והיסטוריה של היין, כאשר כל אלה משתלבים יחד עם ידע מעשי ויצירתיות .
הלימודים תיאורטיים ומעשיים יחד עם סיורים בכרמים וביקבים אשר פרושים ברחבי הארץ.

מסלולי לימוד


למרות התפתחות ענף היין בצורה מדהימה בארץ, עדיין אין מסלול לימודים אקדמי בתחום ייננות.
אלה אשר מבקשים להעמיק את הידיעות שלהם בתחום היין יכולים להתחיל בלימודים במסגרת של קורסים שמועברים בארץ, ובשלב מתקדם יותר להרחיב את הידיעות בתחום אף יותר דרך מסגרות אקדמאיות בחו"ל, עד אשר יפתח מסלול לימודים דומה בארץ.

קורס ייננות יימשך לרוב לטווח המקביל לשנת לימודים אקדמאית אחת. הידע הבסיסי שמקבלים אלה שניגשים למסלול לימודים אלה מספיק על מנת להתחיל ולהתקדם בתחום היין ואולי לפתוח יקב בוטיק משל עצמם. חלק ממוסדות הלימוד מייעדים את מסלול הלימודים עבור אלה שכבר נמצאים ועוסקים בתחום היין כמו כורמים ועובדים ביקבים השונים שקיימים בארץ. לאחר תום הלימודים מקבלים תעודה מקצועית , כאשר בחלק מן מוסדות הלימוד שמעבירים את הקורסים בתחום היין עובדים בשיתוף עם משרד החקלאות.

איפה לומדים?


אם כבר למדתם באחד הקורסים המועברים במוסדות הלימוד בארץ ואתם מעוניינים לרכוש ידע ברמה אקדמית, תצטרכו להיפרד מן הארץ ולהירשם למוסד לימודים באחת מן הארצות בחוץ לארץ, בו ניתן לעשות תואר בייננות. עבור רכישה של מידע מעמיק אך ראשוני ישנם קורסים בכמה מוסדות לימוד בארץ.

חשוב לבחור במוסד בו מעבירים את הקורס מרצים שהינם בעלי ניסיון בתחום ומוכרים בשל פועלם ההישגי בו. בנוסף, בדקו האם מסלול הלימודים מתאים לסוג המידע שאתם רוצים להיחשף אליו, אם אתם באים מרקע של עולם היין ועובדים ביקב, אתם צריכים להגיע למקום אשר יכול להרחיב את הידע שלכם במידה אפקטיבית שתסייע לכם לבצע את העבודה שלכם בצורה מקצועית יותר ולהתקדם הלאה בתחום.

אין תגובות:

פרסום תגובה