בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 16 בדצמבר 2012

מערכות מידע בארגון


בעולם המודרני, התחום של מערכות מידע בארגון הולך ותופס תאוצה. מדובר על ענף שתפקידו לסייע לכל ארגון, חברה או עסק מסוימים לייעל את שיטות העבודה שלהם. הייעול נעשה על ידי קבלת החלטות מושכלות תוך שימוש בניתוח של נתונים רבים שנצברים ללא הרף. הניתוח כולל למשל זיהוי של דפוסים עסקיים, איתור של נקודות חולשה וחוזק והתנהלות לפי צרכי השוק. ככל שהיכולות שלנו משתפרות בתחום של איסוף הנתונים וככל שהמערכות הולכות ומשתכללות, נוצר מצב בו איש מערכות מידע הוא גורם חשוב מאוד להצלחת הארגון ולהתנהלות התקינה שלו.


ניתוח מערכות מידעמערכת מידע באופן כללי מורכבת משלוש שכבות טיפוסיות – השכבה של אחסון המידע, כלומר מאגר הנתונים, השכבה הלוגית של ניתוח המידע (ניתוח מערכות מידע) ושכבת התצוגה שהיא למעשה מהווה את הממשק למשתמש הקצה. ניתוח מערכות מידע הוא תחום מרתק שתפקידו למצות את מלוא התפוקה מהנתונים הרבים שנאספים ללא הפסקה. על ידי מערכות מידע ניתן לנתח כמויות עצומות של נתונים ובסופו של דבר להפיק לקחים ומסקנות ולהחליט החלטות תפעוליות וארגוניות מרחיקות לכת.


דוגמא פשוטה לשימוש במערכות מידעכעת ניתן דוגמא בסיסית לשימוש בתחום של ניתוח מערכות מידע. קחו לדוגמא בעלים של מסעדה. על ידי שימוש מושכל בנתונים שנצברים במערכות של המסעדה, ניתן להחליט החלטות חשובות שלא רק יגרמו למקום להרוויח יותר כסף, אלא יסייעו לו השביע את רצון הלקוחות בצורה מוצלחת יותר. למשל, בעלים של מסעדה שיאסוף נתונים בצורה חכמה, יוכל לראות באילו שעות יש צורך בעובדים נוספים, אילו חודשים חלשים יותר או חלשים פחות, אילו מנות נחשבות למוצלחות ואילו כדאי להוריד מהתפריט ועוד. על ידי הסקת מסקנות מוצלחת וניתוח מושכל של הנתונים ניתן להוריד מנות מסוימות מהתפריט, לשנות מחירים בהתאם לביקוש, לצמצם או להרחיב את שעות הפעילות, לתחזק משמרות מסוימות בכח אדם נוסף ועוד.


החשיבות של מערכות מידע בארגוןכיום קשה מאוד למצוא גוף שמספק שירות או שמייצר מוצר ייחודי. בכל תחום פועלים מתחרים רבים ושווקים רבים נמצאים במצב של רוויה. אי לכך אין שום אפשרות להסתמך על ייחודיות המוצר או השירותים או חס וחלילה על המזל בכל הנוגע להצלחה העסקית. רק איסוף נתונים קפדני וניהול מידע נכון יכול לתרום להתנהלות עסקית נבונה וקבלת החלטות מושכלת. בעזרת מערכות מידע פנים ארגוניות ניתן לשתף ידע, לשמר אותו, לשמור על קשר רציף עם העובדים ואף ליצור קהילה קטנה שמורכבת מעובדי הארגון.


ניתוח מערכות מידעהתחום של ניתוח מערכות מידע הוא תחום שמשלב ידע מתחומי המחשוב ומתחומי הניהול. הוא דורש יצירתיות, התעדכנות בלתי פוסקת בנעשה בתחום ורצון לשפר ולהתקדם ללא הפסקה. אם אתם חושבים שאתם מתאימים לתחום, התחילו לברר לגבי מסלולי הלימוד השונים במכללות השונות בארץ. בהצלחה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה