בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 13 בדצמבר 2012

לימודי תואר שני


כיום כמעט לכל אחד יש תואר ראשון דבר שמוריד את ערכו והופך את שוויו לתעודת הבגרות של פעם. הצפת השוק בבוגרי תואר ראשון גורמים ליותר ויותר סטודנטים להמשיך ללימודי תואר שני ישר אחרי סיום הלימודים, על מנת לזכות בהתמחות וידע מעמיק שיעניק להם יתרון על פני הסטודנטים לתואר הראשון, בבואם להתקבל לעבודה בתחום. לימודי תואר שני, הם לימודי תואר הנמצאים בדרגה אחת מעל לתואר הראשון ומהווים המשך ישיר שלו. לימודי תואר שני מתעמקים ומרחיבים את תחום הלימודים של התואר הראשון, סטודנטים המעוניינים להמשיך לתואר שני יוכלו לבחור בין מגוון מסלולי לימוד המתמקדים בצד המחקרי או העיוני בתחום.

מסלולים ללימודי תואר שני

לימודי תואר שני נקראים גם לימודי MASTER, שמשמעותם בעברית "מומחה מקצועי". הכוונה לאדם אשר עבר התמחות בתחום עיסוקו, התמחות המעניקה לו את ההסמכה לעבוד בתור עצמאי וללמד את המקצוע. לימודי תואר שני מתחלקים למספר מסלולים ונלמדים בשלל אוניברסיטאות ומכללות אקדמאיות להשכלה גבוהה. מסלול לימודי תואר שני מחקרי, המקנה לסטודנטים אפשרות להמשיך לתואר שלישי בתחום. במסגרת המסלול המחקרי ללימודי תואר שני הסטודנטים צריכים להגיש תזה, המהווה עבודה מעמיקה על תחום ההתמחות אותו בחרו הסטודנטים לעבור במהלך הלימודים. לימודי תואר שני אישי, הוא מסלול בו הסטודנטים מעוניינים לחקור ולהתמחות בתחום שקשור למספר תחומי לימוד. במהלך לימודי תואר שני אישי, הסטודנטים יצטרכו להצטרף לקורסים המתמחים בנושא שבחרו ובסיומו הם יצטרכו להגיש תזה מקיפה העוסקת בתחום. לימודי תואר שני ללא מחקר, הוא מסלול שלא מאפשר לסטודנטים להמשיך לתואר שלישי. מדובר בלימודי תואר שני עיונים, ללא צורך בהגשת תזה במקומה יצטרכו הסטודנטים ללמוד יותר קורסים ולעבור סמינריון נוסף. לימודי תואר שני ישירים לדוקטורט, הוא מסלול מיוחד המיועד לסטודנטים מצטיינים אשר מעוניינים בלימודי תואר שני מזורז שמשלבים גם את לימודי התואר השלישי בתוכם. חלק גדול מהתחומים שבהם דורשים תואר שני יכול להתפרש על מגוון רחב שלמקצועות ביניהם דרושים java, או כל סוג אחר של מקצועות ההייטק. 

תנאי קבלה ללימודי תואר שני

ברוב המקרים תנאי הקבלה לתואר שני, שונים בין מוסד אחד למשנהו ובין חוג אחד למשנהו. אך ישנם תנאי קבלה המהווים את הבסיס לכלל לימודי התואר השני בכל מוסד אקדמאי, מסלול או חוג. תנאי הקבלה הראשון ללימודי תואר שני, מצריכים תואר ראשון אשר מוכר על ידי המועצה להשכלה הגבוהה בישראל. רצוי בתחום ההתמחות של התואר השני או כזה שדומה לא, אם מדובר בתואר ראשון שונה בלי שום קשר לתחום ההתמחות של לימודי תואר השני המבוקש לא תתאפשר הקבלה. אותו מועמד יצטרך ללמוד את התואר הראשון באותו תחום ורק לאחר מכן יוכל לנסות להתקבל שוב לתואר השני. אם מדובם בתחום לימודי תואר שני דומה, הסטודנט יתקבל אך סביר להניח שיצטרך להשלים מספר קורסים באותו תחום. תנאי הקבלה הבסיסי השני הוא ממוצע ציונים מינימאלי של שמונים, בנוסף לכך ישנם מוסדות אקדמאים או חוגים שידרשו מהמועמדים לעבור ראיון קבלה, להגיש מסמכים המראים על ניסיון אישי בתחום והמלצות מאנשי מקצוע, מרצים או מעסיקים. לימודי תואר שני, דורשים מהסטודנטים משמעת עצמית גדולה ויכולת למידה עצמית הלימודים לרוב נערכים פעמיים בשבוע במסגרת לימודי ערב או לימודי יום, בשלל אוניברסיטאות או מכללות אקדמאיות המוסמכות על ידי המועצה להשכלה גבוהה, אותן ניתן למצוא בערים המרכזיות או בפריפריה.

אין תגובות:

פרסום תגובה