בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 28 בנובמבר 2012

לימודי שיווק ופרסום


מסרים שיווקיים עוטפים אותנו בכל מקום אליו אנו הולכים במהלך היום, גם בעבודה, גם מחוץ לבית וגם במהלך השהייה בבית. מאחורי כל אלה עומדות חברות שיווק ופרסום אשר מנסות דרך ערוצי מדיה שונים לשווק ולקדם את המוצרים והשירותים של חברות שונות. ישנו קושי רב ללכוד את תשומת הלב של הלקוחות הפוטנציאליים אשר מוקפים באינספור אמצעים שיווקיים ומושקעים מאמצים רבים לגרום לכמה שיותר לקוחות כאלה להתמקד דווקא המוצר זה ולבחור בו על פני האחרים.

לימודי שיווק ופרסום - מה לומדים?


עבודה מעין זו של חברות פרסום מצריכה ידע רב על מנת לאפיין ולתכנן אסטרטגיות של תוכניות שיווקיות הניהול שלהן והבקרה של הן. חלק מהנושאים אשר עומדם על הפרק במהלך של לימודי פרסום ושיווק במוסדות הלימוד השונים הינם –

·         התנהגות צרכנים – סוגי התנהגות של צרכנים שונים.
·         מחקרי שוק - סוג שאלונים, שיטות של ראיון.
·         שיווק דרך האינטרנט – הכרת האינטרנט ואפשרויות השיווק הקיימות בו וחיפוש מידע שיווקי באינטרנט.
·         כתיבה של תוכנית שיווקית - שלבים, מטרות , איסוף מידע , ניתוח מצב, קביעת יעדים, זיהוי של אסטרטגיות אלטרנטיביות.
·         ניהול שיווק - היבטים משפטיים
·         פרסום - זיהוי ושכנוע קהלי היעד, מסר פרסומי, ערוצי תקשורת, תקציב פרסום, הכנה של קמפיין פרסומי.

מטבע הדברים במהלך הלימודים של תחום זה ראוי שיהיה כמה שיותר שילוב בין לימודים עיוניים לבין לימודים מעשיים אשר מכינים את הסטודנטים לעבודה עם כמה שיותר ידע וניסיון בענף הפרסום ובכך להיות מועמדים בעלי סיכויים גבוהים לקבל תפקידים בשוק זה.

אלו תפקידים קיימים עבור סטודנטים לאחר תום שנות הלימוד הנדרשות? תחום השיווק והפרסום כוללים מגוון שלם של תפקידים אותם ניתן לאייש לפי רמת הכישרון וההעדפה האישיים, ביניהם- פלאנרים, מנהלי פרסום, אנליסטים, מנהלי מותג, מנהלי מוצר, אנשי תקציב, אנשי קריאטיב, מנהלי צוות מכירות ועוד מיני תפקידים אשר קיימים בשוק זה.

לימודים לתואר או קורס מקצועי


לימודי שיווק ופרסום יכולים להיות כחלק מתואר נלמד, כמו יחד עם תואר במנהל עסקים או בתור נושא עיקרי בקורס לימודים ספציפי. חשוב לבחון את מערך המרצים אשר מעבירים את הקורסים השונים, ובהתאם לכך לבצע את השיקולים לגבי הבחירה של מוסד הלימודים הנחשק, באם הוא אקדמאי או לאו.

כמובן שאם מדובר במוסד אקדמי שגם מציע לימודם במסלול של תואר וגם מציע קורסים אותם מעבירים מיטב המוחות בתחום השיווק והפרסום, הרי שמדובר במסלול מנצח אשר יעניק את מיטב היתרונות בשוק שהינו תחרותי ויוציא מתוכו בעלי תואר עם יכולת שיווקית מעולה של עצמם בענפים אלה. תנאי הקבלה הינם די סבירים וכוללים לרוב ציון רף משתנה בפסיכומטרי, בגרות מלאה וראיון אישי. תנאים אלה משתנים ממוסד אחר למשנהו בהתאם לנתונים האישיים של כל מועמד ומועמד.

אין תגובות:

פרסום תגובה