בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 26 בנובמבר 2012

טיפים בחיפוש עבודה


למרות הפופולאריות הגוברת של לוחות עבודה באינטרנט שבלחיצת כפתור מעלה לעיניכם מיליוני מקומות עבודה, היא גם הגדילה מאד את מאגר מבקשי העבודה. מסיבה זו, לפעמים האינטרנט זוכה למוניטין רע מאנשי מקצוע בתעשיית כח האדם, ככלי לא יעיל לחיפוש עבודה. אך לא היא. בעצם האינטרנט יכול להיות משאב מצוין עבור מחפשי עבודה, צריך פשוט לדעת איך להשתמש בו.
אבל מה לגבי הסטודנטים שנושא חיפוש משרות פנויות נראה להם מאד מאתגר, בלשון המעטה, בעיקר בגלל שהם מחפשים עבודה לראשונה בחייהם?
כיוון שמעסיקים נרתעים מלהעסיק צעירים חסרי ניסיון, כיצד בכל זאת יוכלו בוגרי המכללות והאוניברסיטאות להשיג עבודה?
להלן מספר טיפים להכנת קורות חיים לסטודנטים שמחפשים את העבודה הראשונה שלהם:


1.      תחת הכותרת "ניסיון בעבודה" רשמו את כל המטלות שהיו באחריות שלכם בעבר, כולל בייביסיטר, סיוע לשכנים, עבודה בחצר הבית וכדומה.

2.      התנדבות: תחת הכותרת של "ניסיון בהתנדבות" רשמו את כל הפעולות שביצעתם בהתנדבות בבית הספר, במועדונים, בתנועת הנוער. יש פעולות רבות שסטודנטים מעורבים בהן ושדורשות את אותה המחויבות והאחריות שהמעסיקים מחפשים. לדוגמה: גיוס כספים, השתתפות במועדון, סיוע לקשישים, מתן שיעורי עזר וכדומה.

3.      פעילויות צוות: מעסיקים מעוניינים בעובדים שיכולים לפעול היטב בקבוצה. המעורבות שלכם בצוותים, על ידי או מחוץ למוסד הלימודים – מוכיחה שאתם טובים בעבודת צוות. לדוגמה: קבוצת ספורט, מועדון שחיה, הדרכה במחנה ילדים, הדרכה במועדון ועוד. רשמו את כל הפעילויות שקשורות בעבודת צוות שבהן השתתפתם במשך השנה.  

4.      המלצות: אמנם אינכם יכולים להציג המלצות ממקום עבודה קודם, אבל עומדים בפניכם מקורות אחרים מעולים. אתם יכולים ליצור רשימת ממליצים מאותה רשימה של פעילויות שציינתם בסעיף הקודם. פנו למורים שלכם, למאמנים וליועצים שלכם ובקשו מהם לשלוח לכם מכתב המלצה. עדכנו אותם שאתם מחפשים כעת עבודה ורובם בודאי ישמחו לעזור לכם. אספו את כל המכתבים ושמרו אותם במקום בטוח. הכינו העתקים של המכתבים וצרפו אותם לקורות החיים.

כאשר חיפוש משרות פנויות הוא העיסוק שלו אתם מקדישים את מיטב זמנכם, המטרה שלכם היא בודאי להגיע לראיון עבודה. חשוב שיהיה לכם מסמך קורות חיים כתוב היטב, מנוסח טוב ומעוצב באופן ברור ובהיר. תוכלו למצוא באינטרנט מבחר של אתרים שידריכו אתכם כיצד לערוך את המסמך כך שהמעסיק יבחין בו בין כל המסמכים האחרים שמונחים על שולחנו, ויזמין אתכם לראיון עבודה.

אין תגובות:

פרסום תגובה