בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 18 בנובמבר 2012

קורס מחשבים


במידה ולא שהיתם במעבה האדמה בשני העשורים האחרונים, רוב הסיכויים ששמתם לב שהעולם שלנו הפך לעולם ממוחשב. המחשבים נמצאים בכל מקום, החל מבתי הספר ועד למסעדה הקרובה למקום מגוריכם. אנחנו חיים בעולם בו קשישים משחקים קלפים באמצעות המחשב והרופאים בוהים יותר זמן במסך מאשר במטופלים שלהם. צעירים רבים תוהים בקשר לצעדים שלהם בעולם האקדמי ונראה שלצד הפופולאריות הדועכת של מקצועות הרפואה ועריכת הדין, מקצועות המחשב נהנים מפופולאריות מתמדת שרק הולכת וגואה.


לימודי מחשבים, לא לכל אחדכאשר מדברים על לימודי מחשבים מתכוונים בדרך כלל לתואר ראשון בתחום או לתארים מתקדמים. האמת היא שלא מדובר על מסלול שמתאים לכל אחד. אנשים רבים מוצאים את עצמם בחוסר נוחות בתגובה לישיבה ארוכה מול המסך. לימודי מחשבים הם מסלול ארוך ומפרך שכרוך בשעות רביצה ארוכות מול מסך המחשב. בנוסף לכך, כמעט בכל קורס מחשבים דרושה התעסקות עם תחום המתמטיקה. אין מה לעשות, לא כל אחד ניחן ביכולות מתמטיות או באוריינטציה ריאלית. בדיוק כמו שלא כל אחד מתאים ללימודי מקצועות הטיפול, כך לא כל אחד בנוי ללימודי מחשבים. דרושה נחישות אמיתית, נכונות להשקעה מרובה ויכולות בסיסיות על מנת להשתלב בלימודים האלו.


היתרונות של קורס מחשביםכעת נסקור בקצרה את היתרונות של קורס מחשבים לעומת תואר במחשבים. על מנת לסבר את האוזן נציין כי תואר ראשון במחשבים אורך בין שלוש לארבע שנים וכי קורס מחשבים יכול לארוך שבועות ספורים או מספר חודשים. בסיומו של המסלול האקדמי המלא תקבלו תואר ובסיום הקורס תקבלו לרוב תעודה שמעידה כי סיימתם את הקורס בהצלחה. אנשים רבים בוחרים לעבור קורס מחשבים בניגוד לתואר מלא משום שהם מאוד ממוקדים במסלול שלהם עוד לפני תחילת הלימודים. במיה ואדם מסוים מעוניין לפתח אתר מסוים למשל, הוא לא באמת צריך ללמוד שלוש שנים בשביל זה. קורס שילמד אותו לשלוט בשפת תכנות כלשהי או קורס בבניית אתרים יכול להעניק לו את הכלים הנחוצים לו.
אנשים רבים גם לא מעוניינים לקפוץ ישר למים ולכן מתחילים ללמוד קורס מחשבים בודד לפני שהם מתחילים את המסלול האקדמי המלא. כך הם יכולים להיחשף לחומר האנושי, לתכנים שנלמדים ולאווירה הכללית בתחום. חשוב לדעת כי במידה ואתם מכווני מטרה וכל שנחוצים לכם הם כלים מסוימים, כדאי יהיה לבדוק בדיוק מה אתם צריכים לפני שתקפצו למסלול הארוך של לימודי תואר ראשון במחשבים. ייתכן מאוד שנחוץ לכם רק קורס במחשבים או מספק רוסים בנושאים ספציפיים ותו לא. הגישה לפיה בכל מקרה יש לעבור את המסלול המלא פגה מן העולם.


סוגי קורסיםכיום ישנם מגוון של קורסים בתחום המחשבים, החל מפיתוח בשפות תכנות ועד לימוד עיצוב אתרים. קורס מחשבים יכול להיות היכרות בסיסית עם התחום ויכול להעניק לכם כלים מלאים לבניית אתרים, לפיתוח אפליקציות, לכתיבת משחקים ועוד. 

אין תגובות:

פרסום תגובה