בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 13 בנובמבר 2012

לימודי כלכלה


כסף מסובב את העולם, את זה כולם יודעים. אך כדי לשלוט בתחום ולהפוך לחלק בלתי נפרד מהמשחק, זה כבר משהו שכדאי ללמוד. לימודי כלכלה מציעים לסטודנט הסתכלות תיאורתית ומעשית על הדרך שבה עוסקת החברה האנושית ביצור, הפצה וחליפין של משאבים. הלימוד נעשה ברמת המיקרו-כלכלה, שכשמה כן היא – עוסקת בהתנהגות ובתהליכים של הפרט, כלומר, יצרנים בודדים, שווקים בודדים או צרכנים בודדים. בנוסף, נעשה הלימוד גם ברמת המאקרו-כלכלה, הבוחנת תהליכי היצע וביקוש של המשק, ובודקת תהליכים כמו אינפלציה, אבטלה וכו'.

תואר בכלכלה ניתן ללמוד באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ, אך ניתן גם ללמוד קורסים מעשיים יותר מן העולם הזה הן במוסדות אלו והן באופן פרטי, במרבית המקומות הללו תלמדו על מנת לעסוק בתחום הספציפי לאחר מכן. לדוגמא תוכלו לעבור קורסים להכת שוק ההון על מנת להיכנס לעולם זה ולהשקיע בחוכמה.

במרבית המוסדות המציעים לימודי כלכלה תצטרכו לשלב את הלימודים עם תחום נוסף, מה שנקרא בעגה האקדמית תואר דו-חוגי. אם אתם מתלבטים מה הלימודים המתאימים ביותר לשילוב עם לימודי כלכלה הסירו דאגה מליבכם, כמעט כל אופציה שתבחרו יכולה להתאים, לפחות מבחינת תעסוקה בעתיד. תוכלו לשלב את התואר בכלכלה עם לימודי מנהל עסקים ואפילו חינוך, אם חשקה נפשכם להיות מורים ולחנך את הדור הבא של ישראל. תוכלו ללמוד לימודי מזרח אסיה ולהיות חלוצים בהשתלטות העסקית של סין ושאר המדינות הגדולות באסיה על עולם הכלכלה של שנות האלפיים. תוכלו לשלב את התואר עם תקשורת, מדעי המדינה, כל מה שתרצו, לכן חשוב שתבחרו במקצוע שמדבר אליכם ומושך אתכם.

לפני ההחלטה עליכם לדעת כי לימודי כלכלה במרבית האוניברסיטאות דורשים ציון פסיכומטרי וציוני בגרות גבוהים יחסית מכיוון שזהו חוג מבוקש בישראל. לכן, כדאי שכצעד ראשון תבדקו את כל האופציות העומדות בפניכם. מה התנאים במכללות השונות, מהו גובה שכר הלימוד, יתכן ולימודים במכללה בה שכר הלימוד מסובסד על ידי המדינה יתאימו לכם יותר מאשר לימודים שאוניברסיטה שידרשו מכם השלמת בגרויות וציון גבוה מאוד בפסיכומטרי.

בדרך כלל במהלך הלימודים תצטרכו לעבור התמחות מסוימת באחד מענפי הכלכלה. לדוגמא, התמחות בשיווק – שליטה בכלים השיווקיים היא אחד הדברים המרכזיים המאפשרים לעסק צמיחה והגדלת רווחים, על כן הפך תחום זה לחלק בלתי נפרד מלימודי הכלכלה, ולתחום התמחות בפני עצמו. כמו כן, תגלו כי ישנם משרות רבות בעולם ההייטק אשר מצריכות תואר בכלכלה. כך תוכלו גם אתם להיכנס לאתר דרושים הייטק ולמצוא משרות מכניסות ומאתגרות, מה שלעיתים לא בולט מספיק עבור אנשים השוקלים לימודי כלכלה, אך מסתנוורים מעולם ההייטק.
אך מעבר לכל זה חשוב ללמוד את מה שאתם אוהבים. אם אתם לא ממש אנשים של מספרים ומתמטיקה אף פעם לא דיברה אליכם זה עדיין לא אומר שלא תוכלו להנות מהלימודים ולעבור אותם בהצלחה. אנשים רבים הרואים עצמם כבעלי חוש עסקי וחושבים תמיד על העניין הפיננסי של כל דבר יוכלו למצוא תוכן רב בלימודי כלכלה ולהפיק מהם המון. אז גם אם לא הייתם המצטיינים בכתת המתמטיקה, והפסיכומטרי לא עבר לכם בקלות, אל תוותרו על החלום.

אין תגובות:

פרסום תגובה