בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 9 באוקטובר 2012

לימודי כתיבה מקצועיים


אם תמיד חלמתם להיות עיתונאים, סופרים, או קופירייטרים, כיום ישנם קורסים מקצועיים איכותיים רבים שמתמחים בכל אחד מתחומי הכתיבה ויכולים לסייע לכם להגשים את חלומכם. כדאי לסייג ולומר שקשה להשתלב בשוק העבודה המקומי ככותב מקצועי והתחרות היא קשה. נסקור בקצרה כמה סוגים של כתיבה מקצועית וננסה להבין כיצד והיכן ניתן לקבל את ההכשרה המתאימה בכדי לעסוק בהם.

כתיבה ספרותית

קורסים מקצועיים הם בהחלט מומלצים לכותב הספרותי המתחיל וכיום יש שפע של אפשרויות בחירה במוסדות אקדמיים וחוץ אקדמיים.
למרות הקלישאה הרומנטית הגורסת כי כתיבה ספרותית אי אפשר ללמוד וכי סופרים ניזונים אך ורק מהשראה, כתיבה ספרותית ניתן ואפילו צריך ללמוד. היסטוריה של הספרות, טכניקות שונות של כתיבה, שיפור הפרוזה והדיאלוגים, בניית דמויות ומבנה של סיפור ורומן, כל אלו נלמדים על ידי סופרים מתחילים. אז איפה לומדים? כתיבה ספרותית ניתן ללמוד באחת מהאוניברסיטאות כתואר אקדמי מלא. באוניברסיטת באר שבע יש מחלקה מצוינת של כתיבה ספרותית, כמו גם קורסים שונים באוניברסיטת תל אביב. גם בקמרה אובסקורה יש תוכנית לכתיבה יצירתית. קורסים איכותיים שאינם אקדמיים אפשר למצוא במקומות כגון בית אריאלה בתל אביב והם מועברים על ידי סופרים ובעלי מקצוע בכל רחבי הארץ.

כתיבה עיתונאית

גם הכותבים המוכשרים ביותר ובעלי חשיבה יצירתית יצטרכו מידה כזאת או אחרת של הכשרה מקצועית על מנת להסב את כישוריהם לכתיבה עיתונאית. קורסים של לימודי כתיבה עיתונאית מקנים ניסיון עיוני ומעשי לתלמידים על מנת לאפשר השתלבות בתעשייה המקומית. לימודי עיתונאות משלבים הקניית יכולות כתיבה ועריכה עם לימוד מוסדות התקשורת השונים, מבנם וצורכיהם, לימוד טכנולוגיות תקשורות שונות וגם שיווק ויחסי ציבור. אופי הלימודים הוא מעשי יותר מלימודי כתיבה ספרותית ולוקח בחשבון את האופי המסחרי והשיווקי יותר של המקצוע. באוניברסיטת תל אביב ישנו בית ספר ללימודי עיתונאות הנחשב לאחד מן המובילים בתחום. לימודי עיתונאות אפשר ללמוד גם במכללות שונות ברחבי הארץ, כגון מכללת ספיר, המרכז האוניברסיטאי אריאל שבשומרון וכולי, המטרה עם להכשיר אתכם ככותבים ולהתאים את יכולתכם לכתוב על כל נושא, גם אם זו כתבה על עיצוב חדרי תינוקות או תחום האופנה.

לימודי קופירייטינג

תחום כתיבה אטרקטיבי נוסף הוא תחום הקופירייטנג. קופירייטר טוב הוא גם כותב טוב והשילוב הייחודי של הבנה בעולם הפרסום והשיווק עם יצירתיות מצריך לימודים מקצועיים. קורסים מקצועיים בקופירייטנג מקנים ללומדים ידע בעולם הפרסום, ידע בכל הקשור לניתוח ויצירת תוכן שיווקי וידע בפרסום וקופירייטינג באינטרנט. משולבים גם לימודים כללים של תקשורת וסוגי המדיה השונים.
קורסים מקצועיים איכותיים בקופירייטינג ניתן למצוא ב ACC , במכללות מדיסון ומכללת תלתן, בעבודי קריאייטיב ובאוניברסיטה הפתוחה.

תחומי לימוד נוספים הקשורים לכתיבה

תחומים נוספים הקשורים לעולם הכתיבה ושאותם ניתן ללמוד באוניברסיטאות ומוסדות לימוד אחרים ברחבי הארץ הם עריכה לשונית ועריכה ספרותית, תרגום ובלשנות. מרבית המסלולים המקצועיים לעריכה ותרגום מתקיימים באוניברסיטאות השונות, אם כי ניתן ללמוד לימודי תרגום גם באחת מן המכללות השונות, כגון מכללת בית ברל, שם ניתן ללמוד לימודי תרגום מעברית לאנגלית ומאנגלית לעברית.

אין תגובות:

פרסום תגובה