בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 9 באוקטובר 2012

חובות הסטודנט בלימודי ערב


לימודי ערב בתואר ראשון, פתחו דלת למגוון רחב של אוכלוסיות, שלא התאפשר להם ללמוד לימודים אקדמאים, עד אותו רגע. הורים שמגדלים ילדים ועובדים, צעירים שהתחילו קרירה מצליחה, חיילים בשירות חובה ואפילו אברכים בישיבה. חובות כולנו נושאים בחובות, אם זה חוב לבנק, שבא בצורת מינוס, שאנחנו חייבים לפרוע סטודנטים חוב לחברה, החובה לאהוב ולהעריך אותה כל זמן שאתה איתה, חוב למדינה, בצורת שירות צבאי, כולנו צריכים להתגייס לא משנה עם זה בצורת שירות סדיר או שירות לאומי ויש גם את החובות ללימודים, בתואר ראשון, בלימודי ערב.

חובות הם לא רק בבנק

קיימת סטיגמה, בה סטודנטים הם אנשים חופשים, שיכולים לבוא ללימודים, מתי שמתחשק להם. סטודנטים הנמצאים כל היום בשיעור חופשי ומקשקשים ליד הקפיטריה, שמספקת כמזנון, שתייה וחטיפים או משתזפים על כרי הדשא היפים בשטחי האוניברסיטה, אמנם לא תקבלו ארוחה כמו באירוע ב- http://www.urbanevents.co.il אבל זה יהיה מספק בהחלט. האמת בשטח שונה לגמרי, על כל סטודנט מוטלות מגוון חובות, המהוות תנאי הכרחי לקבלת התואר. כמו כל סטודנט אחר, גם הסטודנטים ללימודי ערב, חייבים לענות על מספר חובות במהלך התואר על מנת לקבל את התעודה המיוחלת. חובת הסטודנט להגיע לכל שיעורי החובה הנלמדים במהלך שלושה סמסטרים לשנה, במשך תקופה של שלושה שנים. הסמסטרים נחלקים על פי עונות השנה, שבהם לומדים הסטודנטים בתקופת הלימודים: סמסטר חורף, סמסטר אביב וסמסטר קיץ, אורכו של כל סמסטר הוא בערך שלושה חודשים, פלוס מינוס. במהלך הלימודים הסטודנט צריך לעבור את כל מקצועות החובה בציון מינימאלי הנדרש בכל מקצוע שנלמד. הסטודנט חייב להשלים מחסה של נקודות חובה וזכות, עד סוף התואר, בציון עובר, על מנת לקבל את התואר, את ציון העובר קובע משרד החינוך.

חובות במהלך התואר

לימודים המשולבים עם עבודה אף פעם לא קלים, רוב הסטודנטים קונים מכונות קפה ביתיות על מנת להישאר נמרצים. למרות הכול, תואר ללימודי ערב, הוא כמו כל תואר, הסטודנט לא זכאי להקלות מסוימות, משום שהוא לומד לימודי ערב ועובד. סטודנטים הלומדים לימודי ערב, צריכים להגיע לכל שיעורי החובה, הם יכולים להעדר בכמות המצוינת בתקנות הלימודים, לא יותר מהכמות הזו. במהלך התואר הסטודנטים צריכים לעבור בציון עובר את הבחינות, בכל תקופת מבחנים, שנערכת בין סמסטר לסמסטר. אם הסטודנטים לא עוברים את הבחינות, חובתם להירשם למועד חוזר. סטודנטים המתקשים בחומר הנלמד, צריכים לפנות לשיעורי העזר, כישלון יוביל לצורך בהשלמת הקורס. במהלך התואר הראשון, הסטודנט צריך לעשות מגוון עבודות עיוניות וסמינריונים מחקריים במהלך התואר, דין עבודה כדין מבחן, על הסטודנט לעבור את עבודת ההגשה בציון עובר. במהלך התואר יהיו הרצאות אורח או ימי עיון שיערכו מחוץ למסגרת הלימודים, חובה על הסטודנט להגיע אליהם. חובות הסטודנטים אומנם רבות, אך היתרון בתואר אקדמי, בזמנים בהם רוב האוכלוסייה מחזיקה בתואר כזה הם קריטיים ודרישה הכרחית בשוק העבודה התחרותי היום.

אין תגובות:

פרסום תגובה