בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 9 באוקטובר 2012

קורס מדריכי חדר כושר


בחיים, ישנם עשרות טרנדים שבאים וחולפים כלא היו. מנגד, יש כאלו שבאו כדי להישאר. עניין הבריאות והכושר גופני הוא בדיוק כזה. אין מצב שעוד 20 שנה יחליטו בני האנוש באשר הם לזנוח את הכושר, להחליט להשמין בכבוד ולקצר את תוחלת החיים שלך ב-5 שנים, סתם ככה. כנראה שלנצח אנשים יתאמנו, ירוצו, יילכו ויעשו פעילות גופנית. המציאות היא שעל כל חדר חושר שנסגר, שלושה אחרים נפתחים. וזה בדיוק הזמן לנצל את הטרנד.

אם כושר גופני זה אתם, אם חדר כושר הוא הבית השני שלכם, אם לא עובר היום בלי שאתם מעלים לעצמכם את הדופק, מדריך חדר כושר יכול להיות המקצוע שיעלה לכם חיוך על השפתיים. אין הרבה מקצועות שמשלבים את מה שאתם באמת אוהבים עם קריירה וכסף. מדריך חדר כושר הוא בהחלט אחד מהם.

קורסים שונים להדרכת חדר כושר מוצעים ברחבי הארץ. היקף ממוצע של קורס שכזה נע בין 230 ל-270 שעות, המתפרשים לרוב בין תשעה חודשים לשנה. ישנם קורסים בלימודי בוקר, לימודי ערב, או מעורבים. על המועמד הפוטנציאלי להיות בן 16 ומעלה ולהציג אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה. כמו כן, המעומדים עוברים מבחני קבלה הבוחנים את הניסיון המעשי שלהם באימון בחדר כושר. עלות הקורס נעה בין 8 ל-12 אלף ש"ח.

מספר נושאי-על נלמדים במהלך הקורס, חלק עיונים וחלקם מעשים. חלק נכבד מהקורס, כ-60-80 שעות, מוקדש להכרה עיוורת של כל המכשירים הקיימים בחדר הכושר, כולל תפעול, תיקון בסיסי, עבודה נכונה, הימנעות מפציעות, בדיקות תקופתיות, הדרגתיות במשקלים ועוד. כבסיס להמשך לומדים החניכים את רזי האנטומיה והפיסיולוגיה של הגוף, מבינים איך נוצרות פציעות ואיך אפשר להימנע מהן. נושאים נוספים הנלמדים: תורת האימון, תזונה נכונה, תוכניות אימון - בנייה, מעקב, שינוי, גרף שיפור, טכניקות שונות של אימון, תפעול חדר כושר, עזרה ראשונה, עבודה עם אוכלוסיות חריגות כמו מבוגרים, ילדים, נשים בהריון וכדומה, חימום נכון, שחרור נכון, תרגילים ייחודיים לשרירים ספציפים ועוד.

בסיום הקורס נבחן החניך באופן תיאורטי ומעשי על ההבנה והיישום. מי שעבר בהצלחה, זכאי לתעודת מדריך חדר כושר מוסמך מטעם מוסד הלימוד בו למד. התעודה יכולה, בתנאים מסוימים, לשמש את החניך גם בחוץ לארץ.

למצוא עבודה בתחום מדריכי חדר כושר זה עניין הרבה פחות מסובך מלעשות את זה במקצועות כמו פסיכולוגיה או משפטים. יש עבודה, יש תחלופה, צריך רק להיות עם יד על הדופק ולדעת לשווק את עצמך בצורה ראויה. השכר ההתחלתי לא גבוה במיוחד, אבל אפשרויות הקידום רבות, והתהליך עצמו מהיר למדיי.

אז הצטרפו למאות שכבר עובדים ומתאמנים באותו זמן. הצטרפו לעולם חדרי הכושר בישראל. בהצלחה!

אין תגובות:

פרסום תגובה