בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 9 באוקטובר 2012

קורס תפירה: להפוך חלום למציאות


תמיד חלמתם ליצור בגדים במו ידיכם, להכין לבד פריטי לבוש, ללבוש את פרי עמלכם? מגוון בתי ספר ללימודי תפירה יהפכו את חלומכם למציאות. עם מבחר קורסים לתפירה מהבסיס וגם למנוסים, יעשירו את הידע שלכם ויקנו לכם את המיומנויות הדרושות לתחום. כל מה שצריך לדעת לפני שנרשמים- במאמר הבא.

מה זה בכלל קורס תפירה

בעידן שבו "הבגד עושה את האדם", לפריט אותו אנו לובשים יש משמעויות רחבות, הרבה מעבר לסתם כיסוי פונקציונאלי של הגוף. לבגד תפקיד בהגדרה ובביטוי האישי, וכן תפקיד מרכזי בכל רושם ראשוני. ועם הדגש הרב שאנו מייחסים לבגדים, אין פלא כי קורסים לתפירה הפכו נפוצים מאוד במחוזותינו. קורס תפירה הינו קורס מעשי המקנה את הכלים הדרושים לתפירה, החל משימוש במכונת תפירה והכרת התפרים השונים, דרך טיפול בגזרה, תיקוני בגדים, תפירת קפלים, כיסים, שרוולים ומכפלות, ועד להכרת טקסטיל ותכונות הבדים השונים.

היכן ניתן ללמוד

קורסי תפירה מתקיימים בכל רחבי הארץ, וניתן למצוא קורסים מעמיקים יותר או פחות בהתאם לדרישה. ישנם קורסים המתחילים את הלימוד מהיסוד, ומתאימים בעיקר לכל מי שחדש בתחום התפירה, כאשר קורסים אחרים נשענים על ידע מוקדם של התלמיד ולהם בדרך כלל דרישות קבלה הכוללות ניסיון כזה או אחר בתפירה. בחירת מקום הלימוד תלויה במטרתכם- ניתן ללמוד בבית ספר גדול ובעל שם, אך גם במקום קטן ואיכותי הקרוב למקום מגוריכם. אם המטרה שלכם היא התמקצעות בתחום עדיף לבחור במקום מוכר ובעל מוניטין.

למי זה מתאים

לימודי תפירה מתאימים לכולם, גם למי שמגיע מתחומים אחרים לחלוטין .בוגרי לימודי משפטים? או אולי בכלל לימודי תקשורת? זה ממש לא משנה. כל עוד יש לכם יצירתיות, השראה, ידי זהב וסבלנות תוכלו ללמוד לתפור בקלות. הלימודים מתאימים למי שמבקש לתפור פריטים לעצמו ולמעגל הקרוב לו, אך גם למי שמבקש להתמקצע בתחום ומעוניין לתפור באופן מקצועי. תפירה מאפשרת גם להכין פריטים שימושיים אחרים מעבר ללבוש: תיקים, ארנקים, בובות, כריות ואפילו וילונות- ניתן למצוא קורסים המתאימים לכל מי שאוהב פריטים שימושיים שונים מטקסטיל.

רגע לפני שנרשמים: השאלות הנכונות

כאמור ניתן למצוא מגוון רחב של קורסי תפירה. ולכן חשוב לפני שנרשמים לוודא את כל הפרטים אודות הקורס המבוקש: כגון כמה תלמידים בכל כיתה ומהו הניסיון הנדרש? במידה ואתם בשלב התחלתי תמיד עדיף לבחור בקבוצה קטנה ואינטימית בה תוכלו לקבל יחס הרבה יותר אישי ומקיף. מהי הכשרתם של מדריכי הקורס? מהי הכשרתם של מדריכי הקורס וכמובן איזו תעודת מוענקת בסיומו. זה קצת שונה מההחלטות שניקח בקניות בשופרסל מבצעים או בסידורים.
לסיכום, קורסים לתפירה הפכו לנפוצים מאוד, ומאפשרים לכם ללמוד את כל רזי התחום, אם למטרת תחביב ואם כהתמקצעות. קורס תפירה הינו קורס מעשי המאפשר ליצירתיות לפרוץ ומתאים לבעלי ניסיון ולמתחילים.

אין תגובות:

פרסום תגובה