בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 9 באוקטובר 2012

קורס קוסמים – לומדים את הסודות


כל אחד מאיתנו זוכר את הפעם הראשונה שהוא ישב באולם חשוך, וראה איך אדם, בשר ודם, גורם לאישה עסיסית להפוך לארנב עסיסי עוד יותר, או סתם הצליח לגרום למישהו מהקהל להתעטש בפקודה. אין ספק, יש משהו אדיר בעולם הקוסמות. המסתוריות, גורם ההפתעה, הסקרנות לתשובה לשאלה הגדולה מכל – איך, למען השם, הוא עושה את זה?
אבל צריך לנחות לקרקע, ולהבין שגם הקוסמים הגדולים ביותר הם בני אדם, שלמדו את רזי המקצוע ומיישמים אותו. שבסך הכל מדובר בטכניקות, בזריזות, ב"ניצול" של הפגמים ביכולות האנושיות השונות – הראייה, השמיעה, האבחנה. והכי חשוב, צריך להבין שכל אחד (כמעט) יכול לעשות זאת.

אז אם גם אתם רוצים לגרום לחבר'ה שלכם מבטי תדהמה, בשלב הראשון, ובהמשך, מי יודע, אולי לעלות על במה מול מאות צופים נלהבים, המאמר הזה הוא במיוחד בשבילכם. נסביר לכם איפה לומדים להיות קוסמים, כמה זמן זה לוקח, והאם באמת הוא מכניס את כל הבלון הארוך לתוך הפה.

כאמור, לב ליבו של קורס קוסמות הוא לימוד עשרות הטכניקות השונות המופעלות בכל רגע נתון ובכל קסם המוצג לקהל. מדובר בטכניקות בתחומים כמו הסחת דעת, טלפתיה, הומור, קלפים, אביזרים, זריזות, הסתרה ועוד. קורסים רבים מתמקדים בנושאים נוספים כגון זוויות ראייה, תאורה, ארגון הבמה, ביטחון עצמי בעמידה מול קהל, לבוש, עוזרי מופע ועוד. בשורה התחתונה, מקורס קוסמים יוצאים החניכים כשהם יודעים לעמוד בביטחון מול קהל ולהציג רפרטואר של קסמים, טריקים ותעלולים בזמן של 45 דקות במה לפחות, באחוזי הצלחה כמעט מושלמים.

קורס קוסמות מתפרש לרוב על פני חודשיים בשבעה עד שמונה מפגשים בני שעתיים וחצי – שלוש שעות כל אחד. הקורס מיועד לכל אדם שמעט סקרן, טיפה אוהב את הז'אנר, חולה על מסתוריות וחולם להופיע על במה, אבל מה לעשות, הוא לא ממש יודע לשיר או לרקוד.
קוסמות זהו תחום הפורח בשנים האחרונות גם בקרב אנשים העובדים עם ילדים במצבים של פחד וחשש כמו רופאים או רופאי שיניים. לא כל אדם המסיים קורס קוסמות רץ לעלות מופע. יש רבים שמנצלים את הידע שרכשו על מנת להקל על הפציינטים שלהם, ובכך להקל על עבודתם.

ישנם קורסים המיועדים לגילאים צעירים, אך קורסים למבוגרים מוגבלים לרוב מגיל 16 ומעלה. עלותם, אגב, נעה סביב 2,500 שקלים.
סיום הקורס, כאמור, הוא מבחן בו עומד החניך על במה ומעלה מופע משל עצמו המבוסס על הדברים אותם למד במהלך הקורס. לא צריך לחשוש, זה לא מבחן פסיכומטרי, בסך הכל, כמעט כל חניך מצליח לעמוד בקורס ובמבחן בגבורה.
אז קדימה, טלפון אחד והוקוס פוקוס, גם אתם יכולים להיות ה"נמרוד הראל" הבאים. כל מה שצריך זה לא לפחד...

אין תגובות:

פרסום תגובה