בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 9 באוקטובר 2012

היתרונות בגיוס כוח אדם לעבודה לאחר קורס הכשרה מקצועית


ארגונים משקיעים משאבים רבים בגיוס כח אדם לארגון. כדי שלא ייווצר מצב שבו הארגון ישקיע משאבים שבסופו של דבר ירדו לטמיון, חשוב שתהליך גיוס כח אדם לארגון ייעשה באופן מקצועי ומסודר. ברור לכל שאם פרסום מודעות דרושים הייטק או בכל תחום, ראיונות ועוד לא יניבו פרי (כלומר,בסופו של תהליך לא ייבחר דווקא העובד שמתאים למשרה) הרי שגם העובד יכשל וגם הארגון כולו יפגע.
לאור זאת, מומלץ שבתהליך קליטת כוח אדם יהיו מעורבים לא רק מנהלי כח אדם, אלא גם המנהלים הישירים. זאת משום שבסופו של דבר המנהלים הישירים הם אלה שמכירים היטב את מהות התפקיד ואת הצרכים שלו.
על מנת למזער את הנזקים לארגון,יש גופים רבים שמארגנים בעצמם הכשרה מקצועית לעובדיהם, ועל ידי כך משדרגים עובדים ומשבצים אותם בתפקידים שונים בארגון. תאגידים עסקיים רואים יתרון באיוש משרות מתפנות על ידי עובדים מתוך הארגון, כאלה שקיבלו הכשרה מקצועית שמתאימה למילוי המשרה הנדרשת.
לדוגמה, עובדת שהחלה לעבוד במוקד הטלפוני של בנק וכחצי שנה אחר כך העזה והגישה את מועמדותה ל"מכרז להכשרת עובדים לעמדות ניהול". לאחר בחינות ומיונים היא התקבלה לקורס שנמשך שמונה חודשים ובמהלכו למדה מגוון נושאים שקשורים לפעילות הבנקאית. בסיומו של הקורס שובצה העובדת במחלקה העסקית באחד מסניפי הבנק.
אולם, לא תמיד יכול הארגון לספק בעצמו את כח האדם הדרוש לו. לכן עליו לגייס עובדים שעברו הכשרה מקצועית בתחום הרלוונטי באחת המכללות.כל קורס של הכשרה מקצועית במכללות בנוי ממסלול לימודים מוגדר ומובנה שבו הסטודנט לומד להכיר את המקצוע הנלמד באופן תיאורטי ומעשי כאחד. בסיומו של הקורס רוכשים בוגרי הקורס ידע מבוסס ומעמיק במקצוע שלמדו.

היתרונות הגדולים בגיוס עובדים לארגון לאחר שעברו הכשרה מקצועית:

-הלימודים במסגרת הכשרה מקצועית הם מכווני מטרה, ממוקדים ומכשירים את הסטודנטים בתחום הספציפי שנדרש לארגון.
-אותם סטודנטים שבחרו במסלול הכשרה מקצועית הם בדרך כלל אנשים בוגרים, מגובשים, רציניים ושלמים עם החלטתם להתקדם בחיים ולזכות במשרה שבה הם חושקים. כל שנותר להם לעשות הוא לעבור הכשרה מקצועית מתאימה באותו מקצוע בו הם מעוניינים.

לפני הבחירה בלימודים במכללה זו או אחרת, הנה שלוש המלצות למעוניינים בהכשרה מקצועית :

-לבחור במכללה שמתמחה בתחום שבו הם מעוניינים לקבל הכשרה. למשל,כדי לקבל הכשרה בתחום העיצוב הגרפי, רצוי ללמוד במכללה מוכרת שמתמחה בתחום זה או בתחומים משיקים, כמו עיצוב ממוחשב.
-לבדוק אצל סטודנטים שסיימו את הלימודים באותה מכללה ולבקש מהם המלצות לגבי איכות הלימודים. הדבר ימנע מפח נפש עתידי.
-לבחור במסגרת לימודים שתוכל לסייע לבוגר להשתלב בשוק העבודה עם סיום הלימודים. המכללות שמשתפות פעולה עם ארגונים עסקיים, הן אלה שיכולות למלא את ההבטחה לשבץ את הסטודנטים בעבודה, עם סיום לימודיהם.

אין תגובות:

פרסום תגובה