בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 8 בספטמבר 2012

תשקיעו בכח אדם – זה ישתלם!


כיום, יותר ויותר ארגונים הולכים לשנות את הדרך שהם רואים ומשלמים לעובדים שלהם. עסקים מצליחים משקיעים בפיתוח תוכניות יצירתיות כדי להדריך עובדים להתמקד בשיפור ביצועים עסקיים ומתגמל אותם על תרומתם. יחד עם זאת ולמרבה הצער, עסקים ועובדים רבים עדיין אינך מוכנים לעשות את השינוי.

"הגורם האנושי" תמיד היה ראשון במעלה להצלחה עסקית. בסביבה העסקית של היום, באופן ברור הזוכים לטווח ארוך יהיו חברות שמספקות סביבת עבודה גמישה ומאתגרת, יחד עם הכרת העובד ותגמולים בהתאם לביצועיו. ארגונים חייבים להיות מוכנים לחלוק את ההצלחות שלהם, מה שמגביר מוטיבציה בקרב העובדים ומביא למצב של WIN-WIN.

מה עובדים רוצים באמת?

יועצי מש"א לעתים קרובות דנים על המוקד העסקי של החברה. רוב בעלי העסקים חושבים שהדבר החשוב ביותר הוא כסף. אם כי בהרבה פעמים המציאות מוכיחה כי בעלי עסקים שמשקיעים בעובדים שלהם יתוגמלו יותר בטווח הארוך, לפעמים מדובר בפערים של עשרות ואף מאות אחוזים. השקעה בהון האנושי בהחלט תקצור את פירותיה לאחר מספר שנים והתנהלות עסקית נכונה ומחושבת.

למרות המצב הנוכחי במשק ושיעור האבטלה הגבוהה, עדיין קיים מחסור גדול בעובדים איכותיים במשק, בעיקר בחברות גדולות אך לא רק. אם כך, מה יכול לעשות בעל עסק שנמצא במצב של מחסור בכח אדם איכותי על מנת לקדם את העסק שלו עשרות מונים?

ראשית, להכיר בעובדה שכסף כאלמנט בפני עצמו, לא יעשה את העבודה. עובדים בעלי ביצועים גבוהים מחפשים הרבה יותר מאשר רק שכר גבוה. תכנית תגמול העובד הטיפוסית צריכה לכלול חבילה כוללת של תגמולים, הכרה וסביבה. חלק מהרכיבים הם "מספקים", המאפשרים לחברה למשוך ולשמר עובדים כגון הטבות, שעות עבודה גמישות וכו'. מרכיבים אחרים של פיצוי הם "תמריצים", כגון בונוסים, אתגרים והזדמנויות. תכנית מתוכננת היטב תכיל רכיבי תגמול לטווח הארוך ולטווח הקצר.

המפתח למשוך ושמירה את האנשים הטובים ביותר לחברה הוא השימוש בגישה "סף פיצוי". זה גם מרכיב קריטי בשיפור ביצועים של עובדים. חברה שלוקחת את הזמן כדי להתאים אישית את חבילה הכוללת הטבות לעובדים, קרוב לוודאי תצליח יותר בעתיד הרחוק.

אין תגובות:

פרסום תגובה