בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 8 בספטמבר 2012

הדרך ללימודים לאחר השחרור עוברת בתעסוקה בעבודה מועדפת


כמעט כל חייל משוחרר כיום, שואף להירשם ללימודים גבוהים כמה שיותר מוקדם לאחר השחרור, שיעניקו לו בסופו של דבר את האפשרות לרכוש מקצוע, שישמש עבורו לאחר מכן מקור פרנסה. למרות זאת, הדרך להרשמה ללימודים גבוהים אינה פשוטה ברוב המקרים, כשמלבד עמידה בקריטריונים ובתנאי הקבלה שמציב כל מוסד לימודי, נדרש לעמוד גם בהוצאות גבוהות של שכר לימוד ומחייה מידי כל שנת לימודים. על מנת להקל במעט את המשימה הקשה על המשוחררים, מציעה המדינה לזכות כל אחד במענק כספי מכובד וחד פעמי, המכונה ״מענק עבודה מועדפת״.  קבלת מענק זה, מותנית כמובן בעבודה של לפחות כשישה חודשים באחד מן המקומות הרבים המוגדרים כ״עבודה מועדפת״, בנוסף למילוי טופס עבודה מועדפת.    
        
סיוע משמעותי בתשלום שכר הלימוד
עבודה מועדפת מעניקה למשוחררים של היום הזדמנות נפלאה ויוצאת דופן להתקרב בצורה משמעותית לעבר הרשמה ללימודים גבוהים בפרק זמן קצר יחסית לאחר השחרור. אפשרות זו הופכת לבר השגה לאחר קבלת מענק עבודה מועדפת בסיום חצי שנת תעסוקה, הנוסף כמובן למשכורת החודשית הקבועה. מדובר כיום במענק העומד על סכום של יותר מ- 9,000 שקלים חדשים, השווה כמעט לעלותה של שנת לימודים שלמה בחלק גדול מן המוסדות להשכלה גבוהה. בהתאם לכך, בחיסכון כספי נכון לכל אורכה של תקופת ההעסקה בעבודה המועדפת, בנוסף למענק המתקבל וכספי הפיקדון הצבאי, ניתן להגיע  ברוב המקרים לכיסוי של יותר מ- 70 אחוזים מן העלות הכוללת של שכר הלימוד.    

קבלת ניסיון ראשוני בשוק העבודה
מלבד ההזדמנות היוצאת דופן להפחתה משמעותית בעלויות שכר הלימוד, מאפשרת עבודה מועדפת לקבל למעשה את הניסיון הראשוני בשוק העבודה. במציאות הכלכלית המורכבת של היום, אינם מהווים לימודים גבוהים כערובה מספקת למציאת מקור תעסוקה מכובד בעתיד, כשנדרש להציג בנוסף גם מוסר עבודה גבוה ויכולת לתפקד תחת לחץ. התנסות במקומות עבודה תוססים ומאתגרים, כפי שמוצע במסגרת עבודה מועדפת, תורם באופן משמעותי לרכישת ההתנסות הדרושה במעגל העבודה, כשתגדיל את הסיכויים להתקבל למקום עבודה מכובד לאחר סיום הלימודים.    

התמודדות ראשונית עם הצורך בכתיבת קורות חיים
דבר נוסף בו נתקלים המשוחררים לפני הקבלה לעבודה מועדפת, נמצא כמובן בצורך בכתיבת מסמך קורות חיים, המשמש כיום ככלי המרכזי לקבלה לכל מקום עבודה מכובד. גם כאן מדובר בהתנסות ראשונית של המשוחררים, כשלומדים למעשה איך לשווק עצמם מול מקומות עבודה רבים. עובדה זו, תורמת אף היא להגדלת הסיכוי בהשתלבות מהירה יותר בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים. למי שמעט מתקשה בכתיבה של קורות חיים שיסייעו למצוא עבודה מועדפת, יכול כיום להיעזר בכמה מקורות שונים, המציעים סיוע מקצועי בכתיבה ובעריכה של מסמכי קורות חיים לחיילים משוחררים.  

עבודה מועדפת היא ללא כל ספק אחת מן הסיבות המרכזיות כיום להזדמנות הנפלאה שעומדת בפני אוכלוסיית החיילים המשוחררים בכל הקשור להרשמה ללימודים גבוהים, כשמאפשרת להגיע תוך זמן קצר יחסית לכיסוי של חלק ניכר מעלויות שכר הלימוד השנתיות עבור חלק גדול מהם. בהתאם לכך, במידה והשתחררתם לאחרונה משירות צבאי ואתם מעוניינים לקצר משמעותית את הזמן המפריד ביניכם לבין הרשמה ללימודים גבוהים, הגישו עוד היום את מועמדותכם לעבודה מועדפת. לאחר שתועסקו במסגרת עבודה מועדפת במשך כחצי שנה, תוך מילוי ואישור של טופס עבודה מועדפת בידיו של המוסד לביטוח לאומי, תהיו זכאים לקבלת מענק כספי חד פעמי ומכובד מן המדינה, שיקרב אתכם משמעותית לעבר המטרה הנחשפת.

אין תגובות:

פרסום תגובה