בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 30 באוגוסט 2012

דברים שכדאי לבדוק במרכז תואר על מנת לגבש החלטה על מסלול לימודי תעודה


נראה שכיום טווח האפשרויות של לימודים מקצועיים ואקדמיים גדול מתמיד. בתחומים מסוימים, עשוי להיווצר מצב מוזר שבו יוצעו לסטודנט באותם תחומים, לימודים אקדמיים מקיפים במסלול של שלוש או ארבע שנים ומסלולי הכשרה מהירים של שנה או שנתיים במכללות או במוסדות אחרים המעניקים תעודות מקצועיות. חשוב להבין את ההבדלים והתועלות יחסיות שברכישת מקצוע מסוים באוניברסיטה לעומת רכישתו במוסדות אחרים המספקים תעודות מקצועיות. לכן, כדאי לברר במרכז התואר מהי התעודה שתינתן לכם עם סיום מסלול הלימודים ומהם ההבדלים המהותיים בינה ובין תעודה דומה ממוסד שאינו אקדמי. כדי לאפשר לכם לשאול את השאלות הנכונות, נגדיר מהם לימודי תעודה מקצועיים ונסקור בקצרה את אפשרויות הלימוד השונות.

מהם לימודי תעודה

לימודי תעודה נועדו לסייע לאדם לרכוש מקצוע ולאחר מכן להשתלב בשוק העבודה. במקרים מסוימים, לימודי תעודה נועדו גם לשפר ולחדד את הידע המקצועי הקיים אצל אנשי מקצוע ועל ידי כך לשפר את מעמדם במקום העבודה ואת הסטטוס המקצועי שלהם. התחומים העיקריים בהם ניתנת תעודה מקצועית בעלת ערך הם מנהל עסקים, מחשבים שלל מקצועות מעולם דרושים הייטק, חשבונאות, עיצוב גרפי, הוראה וחינוך, תקשורת עיתונאות וקולנוע וכולי. מסלולי הלימודים השונים עשויים להמשך ממספר שבועות ועד מספר שנים.

היכן מתקיימים לימודי תעודה ומהו דרישות הקבלה?

הלימודים מתקיימים במוסדות שונים ומגוונים החל מבתי ספר ומכללות וכלה באוניברסיטאות. יש לברר היטב על כמה התעודה המוענקת היא מקצועית. כדאי לגשת למקומות עבודה ולשאול עד כמה התעודה שתקבלו נחשבת לבעלת מוניטין והאם כדאי להשקיע במסלול לימודים אקדמאי מלא או להסתפק במסלול מזורז יותר. אנשי מקצוע יוכלו לספק לכם תשובות אמינות יותר ממוסדות הלימוד שינסו "למכור" לכם את התעודה ומסלול הלימודים, לעיתים יוכלו להציע לכם מבצעים והנחות על קורסים שונים. לגבי דרישות הקבלה, הדבר תלוי במידה רבה בסוג התעודה שברצונכם לקבל ובטיבו של מוסד הלימודים. מוסדות אוניברסיטאיים יעמידו את אותם תנאי הקבלה המקובלים למסלולים אקדמיים אחרים. לעומת זאת, ישנם מוסדות שיעמידו תנאי קבלה מינימליים. יש להיות חשדניים כלפי מקומות בהם תנאי הקבלה הם קלים מידי. כדאי לזכור כי מרבית לימודי התעודה הם לימודים מקצועיים וכי הם מתאימים לאופי ולכישורים מסוימים. רוב המוסדות המכבדים את עצמם ידרשו ראיון אישי, תיק עבודות, מבחני קבלה וסינון ויפעילו אמצעים אחרים על מנת לוודא כי קיימת התאמה בין המקצוע הנלמד ליכולתו ואופיו של התלמיד.

סוג התעודה

תעודות שונות המוענקות על ידי מוסדות לימוד הם - תעודה מקצועית , תעודת הכשרה או הסמכה, תעודת הנדסאי ותעודת טכנאי. יש לנקוט משנה זהירות ולברר לעומק את מהות התעודה. כאשר מדובר התחומים מקצועיים כדאי לברר האם התעודה מוכרת על ידי המוסדות הממשלתיים והמקצועיים השונים.
לסיכום, בבואכם לקבל אינפורמציה לגבי לימודי תעודה במרכז תואר, חשוב לבדוק את מהות התעודה המוענקת, משך מסלול הלימודים וההכרה המקצועית בלימודים. כך תוכלו להשוות בצורה אובייקטיבית את מסלולי הלימוד האקדמיים והחוץ אקדמיים ולבחור במסלול המתאים לכם.

אין תגובות:

פרסום תגובה