בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 30 באוגוסט 2012

בואו לבנות את כל חלומותיכם – לימודי אדריכלות


מאז ומתמיד לימודי אדריכלות נחשבו ליוקרתיים ונחשקים, ועם תוצאות הנראות לעיני כל בדמות בניינים יפים או בתים מטופחים- בהחלט אין פלא. יחד עם זאת, כמו כל תחום, גם תחום האדריכלות אינו מתאים לכולם. אם אתם מתלבטים מה ללמוד ואינכם יודעים האם אדריכלות היא המקצוע עבורכם, אולי כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא שיוכל לעזור לכם בטרם תירשמו לאחד התחומים היותר מבוקשים שיש בסביבה.

היכן ללמוד ומשך הלימודים

קיימים כיום מספר מסלולים של לימודי אדריכלות, במספר מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ. ניתן ללמוד אדריכלות במסלול להנדסאים או במסלול לתואר, כאשר משך המסלול לתעודת הנדסאי קצר מהמסלול לתואר ואורך שנתיים בלבד לעומת חמש שנים. אומנם המסלול ההנדסאי קצר יותר, אך בסיום הלימודים ניתנת תעודה שאינה משתווה לתעודה שמקבלים בסיום לימודי התואר. מסלול לתואר ניתן למצוא בכ-5 מוסדות לימוד שונים בארץ, שלכל אחד מהם צדדים חזקים או חלשים לעומת האחרים. מי שהתחום בדמו אך אינו רוצה או מסוגל להשקיע שנות לימוד רבות, יכול לבחור במסלול לימודי תעודה בעיצוב פנים, עיצוב גינות או כל תחום אחר בעל צדדים יצירתיים וחזותיים.

למי זה מתאים?

לימודי אדריכלות הם אומנם יוקרתיים אך בדומה לתחומים זוהרים אחרים כגון לימודי משפטים, בפועל מדובר בלימודים תובעניים ומאתגרים. הסטודנטים נדרשים לבצע מטלות רבות, ביניהן מטלות מעשיות כגון שרטוט, הדמיה ובניית מודלים. בנוסף, הסטודנטים נדרשים לפתח רעיונות יצירתיים רבים, ולצד זאת לעמוד בדרישות טכניות, ריאליות ועיוניות. הלימודים מתאימים למי שהיצירתיות בדמו, לבעלי ידי זהב וראש על הכתפיים, למי שאוהב להתבונן בפרטים הקטנים ולחקור חומרים חדשים ומעוניין ללמוד מקצוע מאתגר שדורש תמיד לימוד נוסף והעמקה בלתי פוסקת. כמו כן נדרשת סקרנות רבה וכמובן חדשנות ותעוזה.

קבלה ללימודים

דרישות הקבלה ללימודי אדריכלות הן תובעניות יחסית ומשלבות בין היתר גם הגשה של תיק עבודות וריאיון אישי. כדי לעזור לאלו המבקשים להתקבל ללימודי אדריכלות קמו בשנים האחרונות מגוון מכינות לימוד העוזרות לתלמידיהן להכין תיק עבודות ראוי ולהתכונן לריאיון אישי.

בסיום הלימודים

מטרת מוסדות הלימוד השונים להכשיר את בוגריהם לעבודה מעשית והשתלבות במעגל העבודה. בוגרי לימודי אדריכלות בדרך כלל מבצעים תחילה תקופה של סטאז' בה הם מתמחים במשרד אדריכלות ולומדים את הצד המעשי של המקצוע. חלק מהבוגרים ממשיכים לעבוד כשכירים במשרד גם לאחר תקופת הסטאז' ולעלות בהדרגה בסולם הדרגות, בעוד אחרים בוחרים לאחר תקופת הסטאז' לפרוס כנפיים כעצמאיים ולצמוח לבד לאט לאט או לעסוק בגם בעיצוב פנים ועיצוב חדרי תינוקות או כל נישא בתחום. גם אם התקופה שלאחר סיום התואר אינה קלה מבחינת השכר ומבחינת היקף ושעות העבודה, היא בהחלט יכולה לתגמל כראוי את המגיעים אל סופה.
לסיכום, לימודי האדריכלות אינם קלים, לא בתנאי הקבלה למוסדות הלימוד ולא במהלך הלימודים, אך הם ללא ספק מלאים באתגר ויוקרה.

אין תגובות:

פרסום תגובה