בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 30 באוגוסט 2012

אימא עובדת ולומדת


היום הכי מאושר בחיינו לפחות לפי מה שאומרים, זה היום שבו הפכנו להורים. התינוק החמוד הזה עם העיניים התכולות שמביט בנו בחיוך מתוק וממיס את ליבנו מאהבה כל כך גדולה שבחיים עוד לא חווינו גם עם בן זוגנו, גורם לנו גם להרבה עייפות ועבודה רבה שעולה פי כמה על משרה כפולה. אם לגדל ילד היא משימה כל כך תובענית, כיצד ניתן לשלב בתוכה גם עבודה ולימודים ולשמור על קרן השתלמות שתעזור בעתיד?

לימודי ערב מושלמים לאימא העובדת

אם לפני כמה שנים אימהות היו צריכות להסתפק בקורס ערב על מנת להעשיר את השכלתם כדי למצוא עבודה רווחית ומשתלמת כדי לפרנס את הבית. מהסיבה הפשוטה הלימודים נעשו במסגרת ערב, הזמן היחיד בו האם יכולה להרשות לעצמה ללמוד. למה כי בבוקר האימהות לרוב עובדות או שומרות על הילדים, עם הם מתחת לגיל שנתיים וזה בדיוק הזמן שהבעל חוזר מהעבודה ויכול לשמור על הילדים. כיום האימהות לא צריכות להסתפק בקורס או השתלמות כדי לרכוש מקצוע מכובד, כיום שלל האוניברסיטאות פתחו מסלולים מיוחדים לאימהות וקרייריסטים. מסלולים בהם האימהות יוכלו לרכוש תואר בשלל תחומי לימוד כמו: לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, לימודי כלכלה, לימודי חינוך ועוד. המסלולים מותאמים במיוחד עבור האימהות העסוקות שלא יכולות לפנות את הבקרים ללימודי היום הרגילים. הלימודים נערכים במסגרת דו שבועית או חד שבועית, במסגרת הדו שבועית הלימודים נלמדים פעמיים בשבוע בשעות הערב ובמסגרת החד שבועית הלימודים מתקיימים פעם בשבוע בימי שישי. אין שום חשש לכך שהתואר בלימודי הערב יחשב פחות יוקרתי מהתואר במסגרת היומית הרגילה, משום שתוכנית הלימוד מכילה בדיוק את אותם נושאים. השוני היחיד בין לימודי היום לערב, מלבד שעות הלימוד כמובן הוא עורך הלימודים. לימודי הערך יערכו שלושה סמסטרים בשנה במקום שניים ובנוסף לכך אימהות שיהיו מעוניינות להעריך את התואר על מנת שיוכלו להקל על חייהן ולא לפגוע בילדיהם יוכלו לעשות זאת בלי שום בעיה.

כיצד אפשר להתמודד בין שלושה עבודות ?

לנקות את הבית, לבשל, לכבס, לתלות כביסה, להעיר את הילדים, להכין אותם לבית ספר, לבצע משלוחי פירות, לקחת את הילדים לבית הספר וזה רק בתחילת היום תוסיפו לזה עוד עבודה שנמשכת כל יום בסביבות שבע עד תשע שעות בממוצע, הרי עם המחירים היום אי אפשר לגדל את הילדים בלי עוד משכורת בבית. אחרי העבודה מצפים עוד שלל מתלות בבית הכוללים בישול, הכנת שיעורים עם הילדים, טיפול בבעל ועוד, השאלה שנשאלת היא כיצד נוסיף לכל זה גם לימודים. להיות אימא עובדת היא לא משימה פשוטה, שלא נדבר על אימא עובדת ולומדת, כיצד ניתן לעשות זאת בלי להישבר. יומן לוח זמנים ומשימות, היא האופציה הטובה ביותר. כל סוף שבוע, תארגני לך ביומן את הסידורים והמתלות שיש לך במהלך השבוע כולל חוגים, ניקיונות, לימודים. אחרי שמלאת את כל המתלות הצפויות, תוכלי לראות מתי יש לך זמן לבלות עם הבעל, לבלות עם הילדים, לבלות עם החברות וכמובן עם צץ משהו את תמיד יכולה לשנות את סדר הדברים על מנת להתאים את לוח הזמנים למשימה החדשה. לוח הזמנים מאפשר לך לראות את כל המתלות וכך לתכנן באופן מסודר ולוגי את השבוע, תוך כדי שאת מתאימה את עצמך למתלות ואפילו משאירה לך קצת זמן לבלות.

אין תגובות:

פרסום תגובה