בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 30 באוגוסט 2012

לימודי ערב – כבר לא מדע דמיוני


תחשבו על מקום דמיוני, אי שם בנקודה על גבי הגלובוס, שבו חיים בדיוק הפוך מכל שאר בני האנוש: ישנים ביום וערים בלילה, אוכלים כששבעים וצמים כשרעבים, הגברים בשמלות והנשים בחליפות.

כולנו נולדים לתוך מציאות, אותה אנחנו מקבלים כמובנת מאליה. אבל מדי פעם אנחנו מוצאים את עצמנו שואלים – האם זאת הדרך היחידה? האם אין אפשרות אחרת? זה בדיוק המקום ממנו מתחילים שינויים, מבורכים בדרך כלל.

עד לפני 10-15 שנה כולם ידעו שלימודים זה עניין של בוקר. סיפרו לנו על המחקרים שהראו שבבוקר אנחנו ערניים יותר, ואנחנו הנהנו בהסכמה וקיבלנו את העניין בדיוק כמו שאנחנו מקבלים את היותה של השמש צהובה והיום רטוב. עובדה מוגמרת.

אבל בשנים האחרונות השתנה הקונספט, וכיום, עשרות אלפי סטודנטים ברחבי ישראל שחייבים לעבוד במהלך התואר שלהם, יכולים סוף סוף לחייך ולשלב לימודים ועבודה בצורה שפויה.

הרעיון פשוט – לימודים שמתקיימים בשעות הערב. אותם שיעורים, אותם מרצים, אותן מטלות ואותם מבחנים. רק במקום לשים שעון על 7:00, אפשר לשים שעון על 16:00, אחרי שנת צהריים קצרה.

לימודי ערב בישראל כיום מתקיימים בכל מסלול אפשרי – לימודי תואר ראשון, תואר שני, לימודי תעודה, וכמובן – השלמת בגרויות ומבחן פסיכומטרי. כן, כיום אפשר לפתוח ספריפסיכומטרי גם בשעות הערב. איך לא חשבו על זה קודם? מומלץ לברר האם במוסד הלימודים בו אתם מתכננים ללמוד קיימת האופציה של לימודי ערב.

השורה התחתונה, כאמור, היא היכולת לשלב בין הלימודים לעבודה שדורשת התייצבות בשעות הבוקר עד שעות אחר הצהריים. לימודי ערב מתחילים סביב השעה 17:00, ונמשכים עד 22:00 ואף יותר. נכון, לא תמיד אידיאלי לשבת בכיתה ולהיות מרוכזים אחרי יום עבודה, אבל הרבה פחות אידיאלי להרוויח 2000 שקל לאורך 3-4 שנים, בגלל ההכרח במשרה חלקית בלבד.

חוץ מזה שעניין הערנות בבוקר לעומת הערב הוא אינדוודואלי ועל כל סטודנט שיעיד שהוא ערני בבוקר ומנומנם בערב, יהיה אחד שלא מסוגל להתרכז במשהו אחר חוץ מהמיטה לפני 10 בבוקר.

לימודי ערב יכולים לבוא גם-כן במסלול משולב יחד עם מסלולי בוקר. מצוין עבור מי שעובד שבמשרה מלאה הבנויה ממשמרות שונות. פעמיים בשבוע בבוקר, פעמיים בשבוע בערב, והחיים מעולם לא נראו מגוונים יותר.

אז הסכמנו שלימודי ערב מתאימים למי שזקוק למשרה מלאה כדי להתקיים, ולמי שקשה לו להתעורר ולהתרכז בשעות הבוקר. חשוב לדעת שבמוסדות שונים לימודי ערב זולים יותר מאשר לימודי בוקר, ולעיתים אורך הלימודים בקורס מתקצר במעט. בנוסף, מוסדות לימוד רבים מציעים אפשרות לשנות את אופי הלימודים תוך כדי הסמסטר. שווה, לא?

אז רגע לפני הסמסטר הבא, שקלו בכובד ראש להצטרף להמוני הסטודנטים שכבר יודעים – ברגע שהשמש שוקעת, הם נכנסים לכיתה. בהצלחה!

אין תגובות:

פרסום תגובה